Leroy Jethro Gibbs

Leroy Jethro Gibbs se narodil v roce 1958 v městečku Stillwater v Pensylvánii. Jeho otec, Jackson Gibbs, ho pojmenoval po svém obchodním partnerovi a příteli. Jeho matka Ann trpěla rakovinou a v roce 1964 ztratila vůli žít po mnoho měsíců v utrpení a spáchala sebevraždu. Gibbs se celou pravdu dozvěděl až v 5. dílu 10. řady Namesake (Jmenovec). Ve věku osmnácti vstoupil do námořních jednotek (Marine corps). Před svým odjezdem potkal svou budoucí manželku Shannon. Svou vojenskou kariéru začal v Paris Island, v Jižní Karolíně, coby součást náborového cvičení (Marine corps recruiting depot). Jeho první nasazení bylo u námořní pěchoty v Camp Lejeune. V této době absolvoval odstřelovací výcvik. Po výcviku v roce 1989 byl nasazen v Panamě při operaci Just Cause a v roce 1991 sloužil pod velením plukovníka Williama Ryana v operaci Pouštní bouře. Gibbs byl při této operaci vážně zraněn a strávil devatenáct dnů v kómatu. Dosáhl hodnosti seržant a působil jako odstřelovač. Na začátku roku 1991, během doby, kdy byl Gibbs odvelen do Perského zálivu, měla Gibbsova žena Shannon svědčit v případu drogového dealera Pedra HernandezeHernandez zavraždil Shannon, její osmiletou dceru Kelly i agenta FBI přiděleného na jejich ochranu. Po jejich vraždě Hernandez uprchl do Mexika. Gibbs ho později zabil odstřelovačkou (vzpomínky v 23. dílu 3. řady – Ztráta paměti – 1. část). Zločin zůstal mnoho let utajen – najevo vyšel až v 7. řadě ve 22. díle – Za hranicí. (Hernandezova fotka je vidět na seznamu hledaných v posledním 19. díle 5. řady Soudný den – 2. část.)

Před nástupem do NCIS byl Gibbs součástí vojenské operace podílející se na potírání obchodu s drogami v Kolumbii. Jeho hlavním úkolem byla likvidace místního drogového bosse. Během operace byl ale Gibbs raněn. O jeho zdraví se postarala místní žena, Rosa Tamayo. Právě i díky ní mohl Gibbs dokončit svůj úkol. Gibbs se připojil k NIS (Naval investigative service, Námořní vyšetřovací služba) v červnu 1992 kvůli smrti Shannon a Kelly. V srpnu 1992 se změnil název na NCIS (Naval criminal investigative service, Námořní kriminální vyšetřovací služba). Jeho šéfem byl zvláštní agent Michael „Mike“ FranksMike odešel do důchodu v roce 1996 po teroristickém útoku na Khobar towers. Během své kariéry u NCIS byl Gibbs nasazen i na mnoho úkolů mimo území Spojených států. Například v roce 1999 na misi v Paříži spolupracoval se zvláštní agentkou Jenny Shepardovou a agentemWilliamem Deckerem (Marc Vahanian). Gibbs zabil ruského obchodníka se zbraněmi a nájemného zabijáka Anatolyho Zhukova. Během této doby byl Gibbs také zapojený do množství operací v Srbsku a Rusku, kde si vytvořil přátelský vztah se zvláštním agentem G. Callenem, který nyní působí u NCIS v Los Angeles.

V roce 2001 se Gibbs vrátil z přiřazení na lodi ve Středozemním moři v rámci nasazení agentů NCIS na námořní lodě. Ve stejném roce se stal šéfem jednoho týmu NCIS ve Washingtonu, D. C. Pod ním jsou agenti Anthony DiNozzoTimothy McGeeCaitlin „Kate“ Toddová (po její smrti Ziva Davidová a po odchodu Zivy Eleanor „Ellie“ Bishopová). Samozřejmostí je patolog Donald „Ducky“ Mallard. Tým se neobejde bez forenzní specialistky Abigail „AbbySciutové. Zhruba rok poté, co se Ziva přidala k týmu, byl Gibbs zraněn při explozi, opět upadl do kómatu, kde znovu prožíval vzpomínky na smrt své první ženy Shannon stejně jako během prvního kómatu v roce 1991. Po probuzení trpěl ztrátou vzpomínek, kterou nakonec díky úsilí JennyZivy a Mikea překonal. Ale již nebyl schopen zabránit útoku na loď amerického námořnictva, což bylo dáno převážně kvůli utajení tohoto teroristického útoku z vyšších míst velení. Kvůli tomuto incidentu odešel Gibbs do důchodu a zamířil do Mexika za Mikem. Jeho odchod do důchodu netrval dlouho. K jeho návratu přispěly dva různé případy týkající se Zivy a jeho přítele, zvláštního agenta FBI Tobiase C. FornellaGibbs je velmi závislý na kofeinu. Zavedl několik pravidel, která je nutno vždy znát a dodržovat. Na nápad zavést pravidla ho přivedla jeho žena Shannon. Od svého týmu vyžaduje více než 100% spolehlivost. Jako tělesný trest používá pohlavek. Řídí se svou intuicí. Díky ní se dokáže objevit v nečekané situaci (obvykle když ostatní o něm mluví nebo u Abby, kdy správně tuší, že pro něj něco má). Svých cílů chce dosáhnout za každou cenu – někdy rád obejde nějaký příkaz. Se 2., 3. a 4. manželkou se rozvedl. Druhou manželku – Dianu Sterlingovou – si později vzal jeho kamarád Tobias C. Fornell, který se s ní také rozvedl. Třetí manželka se jmenuje Stephanie Flynnová. Ve svém sklepě sestrojuje lodě (pouze pomocí ručního nářadí, jednou totiž dostal ránu proudem). Ze sklepa by je těžko dostal, pokud by nezbořil zeď. Nikdo neví, jak je dostává ven. V jednom dílu je zmíněno, že je po dokončení zapaluje. Doma nikdy nezamyká. Nesnáší zeleninu. Moc nemá rád počítače, protože jim nerozumí.

Gibbsova pravidla

Pravidlo 1

Nikdy nenechávej podezřelé pohromadě.

Pravidlo 1

Nikdy neklam kolegu.

Pravidlo 2

Na místě činu měj rukavice.

Pravidlo 3

Nevěř všemu, co říkají, vždy prověřuj.

Pravidlo 3

Buď vždy k mání.

Pravidlo 4

Když máš tajemství, nejlepší je nechat si ho pro sebe. Jako druhá možnost je sdělit ho jiné osobě, pokud musíš. Třetí možnost neexistuje.

Pravidlo 5

Neplýtvej tím dobrým. (Neplýtvej talentem.)

Pravidlo 6

Neomlouvej se, je to projev slabosti.

Pravidlo 7

Při lži udávat co nejvíc detailů.

Pravidlo 8

Nikdy neber nic za bernou minci.

Pravidlo 8

Nikdy nepředstírej.

Pravidlo 9

Nikdy nikam nechoď bez svého nože.

Pravidlo 10

Nikdy se osobně neangažuj v případě.

Pravidlo 11

Když je práce hotová, odejdi.

Pravidlo 12

Nikdy nechoď s kolegou.

Pravidlo 13

Nikdy se nezapleť s právníkem.

Pravidlo 14

Stanov si hranici, kterou nepřekročíš.

Pravidlo 15

Vždy pracujte jako tým.

Pravidlo 16

Pokud si myslí, že mají jistotu, zničte ji.

Pravidlo 18

Je lepší hledat odpuštění než žádat o svolení.

Pravidlo 22

Nikdy nevyrušuj Gibbse při výslechu. Pokud ho však vyrušíš, musíš mít nezvratný důvod, jinak si můžeš přichystat výpověď.

Pravidlo 23

Pokud chceš zůstat naživu, nedotkni se nikdy kafe mariňáka.

Pravidlo 27

Jsou dvě cesty, jak někoho sledovat. První cesta – nikdy si tě nevšimnou. Druhá cesta – všimnou si pouze tebe.

Pravidlo 35

Vždycky sleduj přihlížející.

Pravidlo 36

Pokud máš pocit, že si s tebou zahrávají, zřejmě se to děje.

Pravidlo 38

Tvůj případ, tvoje vedení.

Pravidlo 39

Neexistuje nic jako náhoda.

Pravidlo 39

Neexistuje nic jako malý svět.

Pravidlo 40

Pokud si myslíš, že někdo po tobě jde, tak jde.

Pravidlo 42

Nikdy neočekávej omluvu od někoho, kdo tě právě podrazil.

Pravidlo 44

První věci – schovej ženy a děti.

Pravidlo 45

Ukliď nepořádek, který uděláš.

Pravidlo 45

Nikdy nenechávej nesvázané konce.

Pravidlo 51

Někdy se můžeš splést.

Pravidlo 69

Nevěř ženě, která nevěří svému muži.

Ostatní

Pravidlo

Nikdy nikomu nedávej najevo, co si myslíš.

Pravidlo

Vždy měj u sebe náhradní zbraň.

Pravidlo

Nikdy nepovažuj nic za špatné.

Pravidlo

Dělej, co musíš dělat pro rodinu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..