Zajímavosti

V roce 2011 byla NCIS zvolena jako nejoblíbenější americký seriál.

Poslední 24. díl 9. řady Dokud nás smrt nerozdělí, vysílaný 15. 5. 2012, sledovalo v USA 19,05 milionů diváků. Zároveň se jednalo o nejsledovanější závěrečnou epizodu za všech devět řad.

Seriál byl po 10. řadě v televizní sezóně 2012/2013 v USA vyhodnocen jako nejsledovanější televizní seriál.

Tonyho bohatý otec (Robert Wagner) v seriálu vyškrtl Tonyho (Michael Weatherly) ve věku 12 let ze závěti. Otec herce Weatherlyho udělal to samé, když se Michael rozhodl, že se stane hercem.

Tvůrce NCIS Donald Paul Bellisario pojmenoval Leroye Jethra Gibbse (Mark Harmon) po členech své rodiny. Jeho bratr se jmenuje Leroy a prostřední jméno jeho otce je Jethra.

V rámci přípravy na svou roli Sean Murray (McGee) navštěvoval centrum policejních složek v Georgii, kde absolvoval kurzy řízení a střelby ze zbraně.

Sasha Alexander (Caitlin „Kate“ Toddová) opustila seriál na konci 2. řady v díle Soumrak kvůli svému těhotenství.

Tonyho otce Anthonyho DiNozzu Sr. hraje Robert Wagner. Stejně se jmenovala i Michaelova postava ve filmu Životní příběh Natalie Woodové (2004).

Seriál se odehrává v prostředí Washingtonu, D. C. V některých dílech jsou narážky na zdejší místa (Georgetown, Hoboken, Brookland), ve skutečnosti se ale natáčí v Santa Claritě v Kalifornii.

Gibbsova otce Jacksona hrál Ralph Waite, který ztvárnil také otce agenta Seeleyho Bootha v seriálu Sběratelé kostí (2005).

Sean Murray je nevlastní syn producenta Donalda Paula Bellisaria. Díky němu si zahrál v seriálu JAG (1995) a později v NCIS. A Troian Avery Bellisario je dcera Bellisaria a zahrála si Sarah McGeeovou, sestru Tima.

Natočení jedné epizody trvá přibližně osm dní.

Před zahájením vysílání první řady se seriál v upoutávce CBS jmenoval Navy CIS. Po celou první sérii byl uváděn jako Navy NCIS. Protože N v NCIS znamená navy (námořní), tak byl název seriálu po první řadě zkrácen na NCIS.

Mark Harmon většinou při natáčení pracuje se svým vlastním ručním nářadím, které používá doma ve své dílně.

Zvláštní agentka Paula Cassidyová (Jessica Steenová) zemřela při výbuchu. Stejnou smrt producenti zvolili pro jinou postavu Jessicy v kanadském seriálu Flashpoint (2008).

V 7. díle 7. řady Konec hry se během seznamování se s životopisem severokorejské agentky Kai v záběru objeví jeden z jejích falešných občanských průkazů, na kterém je občankou ČR.

Ve 20. dílu 7. řady Bokovka poslouchal poručík na svém mp3 přehrávači těsně předtím, než byl zabit, píseň E.N.D. od Black Eyed Peas (shodou okolností end znamená konec).

Mark HarmonRocky Carroll (Leon Vance) a Lauren Holly (Jenny Shepardová) si spolu zahráli v seriálu Nemocnice Chicago Hope (1994).

Název McGeeho knihy Deep six je název skutečné knihy, jejímž autorem je Clive CusslerMcGee knihu napsal pod pseudonymem Thom E Gemcity. Thom E Gemcity je anagram ze jména Timothy McGee. V jednom z dílů vrah podle jeho nové knihy zabil několik lidí a chtěl zabít i Abby.

Během flashbacků hraje mladého Gibbse syn Marka Harmona Sean.

Jamie Lee Curtis (doktorka Samantha Ryanová) a Mark Harmon si spolu zahráli už dříve v romantické komedii Mezi námi děvčaty (2003). I ve filmu měla herečka povolání psycholožky.

Na stěně nejhledanějších zločinců NCIS visí do konce 4. série portrét tvůrce NCIS Donalda Paula Bellisaria.

Seriály Magnum (1980) a Airwolf (1984) má v oblibě Tony. Oba seriály vytvořil Donald Paul Bellisario.

Firma Dell sponzoruje všetky počítače a laptopy v každej sérii.

Firma Dell sponzoruje všechny počítače a laptopy.

Firma Dell sponzoruje všetky počítače a laptopy v každej sérii.

Abby má v energetickém nápoji Caf-Pow nalitý neoslazený brusinkový džus, který je velmi kyselý.

Firma Dell sponzoruje všetky počítače a laptopy v každej sérii.

Gibbsův otec Jackson (Ralph Waite) byl bojovým pilotem ve 2. světové válce (stejně jako otec Marka Harmona).

Firma Dell sponzoruje všetky počítače a laptopy v každej sérii.

Převzato z ČSFD.cz, ČSFD.cz – 2. část, Serialzone.cz a ze CBS.com.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..