Ziva Davidová

Ziva Davidová se narodila 12. 11. 1982 v izraelském městě Berr Sheva. Měla staršího nevlastního bratra Ari Haswariho a mladší sestru TaliZiva sloužila v izraelské armádě, aby se později na vlastní žádost připojila k Mossadu (izraelské tajné službě). Ziva nikdy neřekla, odkdy v Mossadu operovala, je však jasné, že v době, kdy zemřela její mladší sestra Tali při sebevražedném bombovém útoku Hamásu, již v Mossadu působila. Do USA byla vyslána Mossadem, aby vyřešila situaci s nezvladatelným agentem Mossadu Arim Haswarim, který zabil agentku NCIS Kate Toddovou. Ze začátku se snažila Ariho chránit (měla mu třeba předat falešný pas). Poté co ale Ari chtěl zabít Gibbse u něj doma ve sklepě (2. díl 3. řady – Zabít Ariho – 2. část), ho zastřelila. Po smrti Kate nastoupila na její místo. Stala se styčným důstojníkem Mossadu. Chvíli trvalo než si na sebe navzájem zvykli.

Po smrti ředitelky NCIS Jenny Shepardové (17. díl 5. řady – Soudný den – 1. část), Leon Vance, který se stal ředitelem, ukončí její přiřazení k NCIS. Ziva nějaký čas opět působí v řadách Mossadu, do NCIS se ale na naléhání Gibsse po několika měsících vrátí. Během těchto několika měsíců v Mossadu se Ziva sblížila s agentem Mossadu Michaelem RivkinemZiva a Rivkin spolu udržovali vztah na dálku, nakonec Rivkin přijel do USA pod záminkou návštěvy Zivy, ale jeho úkol byl odstranit členy teroristické buňky v Los Angeles. To se nakonec podařilo místním agentům NCIS za pomoci Gibbse a McGeehoRivkin ale dál zůstal v USA a při jedné ze svých špiónských akcí, kdy se snažil odposlouchávat tajnou schůzku většiny vládních bezpečnostních agentur, zabil jednoho z agentů. Ziva se snažila dostat Rivkina ze země, jelikož se stal stejně nezvladatelným jako kdysi Ari, ale již nestačila zabránit jeho smrti. Tony, který přišel na to, že je Rivkin odpovědný za smrt vládního agenta i místního teroristického náboráře, si šel se Zivou promluvit do jejího bytu. Zde narazil pouze na Rivkina a v následující potyčce Tony Rivkina v sebeobraně smrtelně zranil. Rivkin zemřel zanedlouho v nemocnici. Ziva, spolu s GibssemTonym a ředitelem Vancem odcestovala do Tel Avivu, kde se Tony podrobil vyšetřování. Když ani ředitel Mossadu Eli David, otec Zivy, nedokázal Tonymu úmysl zabít, byla tato záležitost uzavřena. Nicméně Ziva řekla Gibbsovi, že dál nedokáže s Tonym pracovat. Proto ji Gibbs nechal v Izraeli a Ziva opět nastoupila k Mossadu.

Hned jedna z prvních misí zavedla Zivu do Somálska, kde byla zajata teroristickou organizací, kterou vedl Saleem Ulman. Mossad ji prohlásil za zabitou v průběhu vykonávání služby vlasti. TonyGibbs a McGee se rozhodli její smrt pomstít a po vymyšlení náročné krycí operace byli vysláni do Somálska, aby zde monitorovali teroristickou činnost. Tony a McGee se nechali zajmout. Zde zjistili, že Ziva stále žije. Poté, co se Ziva ptala Tonyho, proč to udělali, odpověděl ji pod účinkem séra pravdy: „Prostě bez tebe nemůžu žít.“ Saleema nakonec zabil Gibbs odstřelovačkou. Všichni byli přepraveni do USA jednotkami námořnictva. Ziva se tak vrátila do USA. Aby mohla být přijata zpět do NCIS, musela podstoupit psychologická vyšetření. Nejdříve po návratu se Ziva Tonymu vyhýbala, nakonec ho překvapila na pánských záchodech. Při rozhovoru se mu omluvila, že mu nevěřila a nakonec ho políbila na tvář. Krátce poté Ziva odešla z Mossadu a stala se zkušebním agentem NCIS, do doby než jí bylo uděleno státní občanství USA. Ziva několik měsíců pilně studovala americkou ústavu a zákony a nakonec se stala americkou občankou (poslední 24. díl 7. řady – Pravidlo 51) a mohla se tak stát plnohodnotným agentem NCIS.

Mluví devíti jazyky: anglicky, hebrejsky, španělsky, arabsky, turecky, francouzsky, německy, italsky, rusky a dokonce ovládá belgickou francouzštinu, ale někdy se splete – zejména když říká například nějaké přísloví, hovorové výrazy nebo pořekadlo. Velmi dobře ovládá bojové umění, které se naučila ve výcviku v Mossadu. Často si dělá legraci z Tonyho.

Ve 2. díle 11. řady Minulost, přítomnost a budoucnost se rozhodla zůstat v Izraeli. Na konci 9. dílu 11. řady Instinkt ji nahradila EleanorEllie“ Bishopová.

Na konci 13. řady byla zabita v rodinném domě s farmou bývalým agentem CIA Trentem Cortem s minometem (dům shořel) a zároveň Tony zjistí, že má se Zivou dítě Tali, která sice byla v domě se Zivou, ale naštěstí přežila. Tali je pojmenovaná po Zivině mrtvé sestře. Na konci 24. dílu 13. řady Tonymu Cort řekl „ DiNozzo, netušil jsem, že bude na farmě. To víš… nebylo to osobní… jen byznys.“ a Tony společně s ostatními agenty Corta zastřelí, když sáhne po zbrani.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..