Postavy, herci, dabéři

Postavy, herci, dabéři

Hlavní postavy

Postavy Herci Dabéři
Leroy Jethro Gibbs Thomas Mark Harmon Marcel Vašinka
Anthony DiNozzo Michael Manning Weatherly, Jr. Pavel Vondra (v 8. sérii Jakub Saic)
Timothy McGee Sean Harland Murray Michal Michálek (od 4. série Radek Kuchař)
Eleanor „Ellie“ Bishopová Emily Kaiser Wickershamová
Ziva Davidová Cote de Pablo René Slováčková
Donald „Ducky“ Mallard David Keith McCallum, Jr. Vladimír Fišer
Abigail „Abby“ Sciutová Pauley Perrette Klára Vodenková – Kuklová
James „Jimmy“ Palmer Brian Dietzen Pavel Vondrák
Leon Vance Rocky Carroll Lukáš Hlavica
Jennifer „Jenny“ Shepardová Lauren Holly Zuzana Skalická
Caitlin „Kate“ Toddová Sasha Alexander Miriam Chytilová

Vedlejší postavy

Postavy Herci Dabéři
Tobias C. Fornell Joe Spano René Přibil
Michael „Mike“ Franks Muse Watson Ladislav Županič
Tom Morrow Alan Dale Jan Hanžlík
Eli David Michael Nouri Jiří Prager
Jackson Gibbs Ralph Waite
Anthony D. DiNozzo Sr. Robert Wagner
Ari Haswari Rudolf Martin Michal Jagelka
Gerald Jackson Pancho Demmings Michal Holán (ve 3. řadě Filip Švarc)
Sarah Porterová Leslie Hope
Clayton Jarvis Matt Craven
Phillip Davenport Richard Jude Ciccolella 6. řada Bohuslav Kalva, 8. řada Jiří Plachý

Poznámka

Varování: Některé biografie postav jsou velmi podrobné a obsahují spoilery. 

Jména dabérů pochází z vysílání TV Nova. Na TV stanici Hallmark mluví některé představitele jiní dabéři. Nemám rád na Hallmarku dabing Abby (Zuzana Hykyšová – Petráňová). Gibbse dabuje Luděk Čtvrtlík, který namluvil taky roli Rileyho Warda v seriálu McLeodovy dcery. Další z australského seriálu je Jitka Moučková (Jodi Fountain McLeodová) – v NCIS Ziva. Ostatní se těm z Novy podobají. Také mi příliš nesedí Jakub Saic. Nemám nic proti žádnému dabérovi, spíš jde o zvyk. Někdy mi proto přijde lepší sledovat díly v originále. Některé části Gibbse, Tonyho a Zivy jsou převzaty z NCIS fantasy web. Jiné části jsou převzaty z NCIS fan.sk a z Wikia.com.

Více o postavách

Leroy Jethro Gibbs

Leroy Jethro Gibbs se narodil v roce 1958 v městečku Stillwater v Pensylvánii. Jeho otec, Jackson Gibbs, ho pojmenoval po svém obchodním partnerovi a příteli. Jeho matka Ann trpěla rakovinou a v roce 1964 ztratila vůli žít po mnoho měsíců v utrpení a spáchala sebevraždu. Gibbs se celou pravdu dozvěděl až v 5. dílu 10. řady Namesake (Jmenovec). Ve věku osmnácti vstoupil do námořních jednotek (Marine corps). Před svým odjezdem potkal svou budoucí manželku Shannon. Svou vojenskou kariéru začal v Paris Island, v Jižní Karolíně, coby součást náborového cvičení (Marine corps recruiting depot). Jeho první nasazení bylo u námořní pěchoty v Camp Lejeune. V této době absolvoval odstřelovací výcvik. Po výcviku v roce 1989 byl nasazen v Panamě při operaci Just Cause a v roce 1991 sloužil pod velením plukovníka Williama Ryana v operaci Pouštní bouře. Gibbs byl při této operaci vážně zraněn a strávil devatenáct dnů v kómatu. Dosáhl hodnosti seržant a působil jako odstřelovač. Na začátku roku 1991, během doby, kdy byl Gibbs odvelen do Perského zálivu, měla Gibbsova žena Shannon svědčit v případu drogového dealera Pedra HernandezeHernandez zavraždil Shannon, její osmiletou dceru Kelly i agenta FBI přiděleného na jejich ochranu. Po jejich vraždě Hernandez uprchl do Mexika. Gibbs ho později zabil odstřelovačkou (vzpomínky v 23. dílu 3. řady – Ztráta paměti – 1. část). Zločin zůstal mnoho let utajen – najevo vyšel až v 7. řadě ve 22. díle – Za hranicí. (Hernandezova fotka je vidět na seznamu hledaných v posledním 19. díle 5. řady Soudný den – 2. část.)

Před nástupem do NCIS byl Gibbs součástí vojenské operace podílející se na potírání obchodu s drogami v Kolumbii. Jeho hlavním úkolem byla likvidace místního drogového bosse. Během operace byl ale Gibbs raněn. O jeho zdraví se postarala místní žena, Rosa Tamayo. Právě i díky ní mohl Gibbs dokončit svůj úkol. Gibbs se připojil k NIS (Naval investigative service, Námořní vyšetřovací služba) v červnu 1992 kvůli smrti Shannon a Kelly. V srpnu 1992 se změnil název na NCIS (Naval criminal investigative service, Námořní kriminální vyšetřovací služba). Jeho šéfem byl zvláštní agent Michael „Mike“ FranksMike odešel do důchodu v roce 1996 po teroristickém útoku na Khobar towers. Během své kariéry u NCIS byl Gibbs nasazen i na mnoho úkolů mimo území Spojených států. Například v roce 1999 na misi v Paříži spolupracoval se zvláštní agentkou Jenny Shepardovou a agentem Williamem Deckerem (Marc Vahanian). Gibbs zabil ruského obchodníka se zbraněmi a nájemného zabijáka Anatolyho Zhukova. Během této doby byl Gibbs také zapojený do množství operací v Srbsku a Rusku, kde si vytvořil přátelský vztah se zvláštním agentem G. Callenem, který nyní působí u NCIS v Los Angeles.

V roce 2001 se Gibbs vrátil z přiřazení na lodi ve Středozemním moři v rámci nasazení agentů NCIS na námořní lodě. Ve stejném roce se stal šéfem jednoho týmu NCIS ve Washingtonu, D. C. Pod ním jsou agenti Anthony DiNozzoTimothy McGeeCaitlin „Kate“ Toddová (po její smrti Ziva Davidová a po odchodu Zivy Eleanor „Ellie“ Bishopová). Samozřejmostí je patolog Donald „Ducky“ Mallard. Tým se neobejde bez forenzní specialistky Abigail „AbbySciutové. Zhruba rok poté, co se Ziva přidala k týmu, byl Gibbs zraněn při explozi, opět upadl do kómatu, kde znovu prožíval vzpomínky na smrt své první ženy Shannon stejně jako během prvního kómatu v roce 1991. Po probuzení trpěl ztrátou vzpomínek, kterou nakonec díky úsilí JennyZivy a Mikea překonal. Ale již nebyl schopen zabránit útoku na loď amerického námořnictva, což bylo dáno převážně kvůli utajení tohoto teroristického útoku z vyšších míst velení. Kvůli tomuto incidentu odešel Gibbs do důchodu a zamířil do Mexika za Mikem. Jeho odchod do důchodu netrval dlouho. K jeho návratu přispěly dva různé případy týkající se Zivy a jeho přítele, zvláštního agenta FBI Tobiase C. FornellaGibbs je velmi závislý na kofeinu. Zavedl několik pravidel, která je nutno vždy znát a dodržovat. Na nápad zavést pravidla ho přivedla jeho žena Shannon. Od svého týmu vyžaduje více než 100% spolehlivost. Jako tělesný trest používá pohlavek. Řídí se svou intuicí. Díky ní se dokáže objevit v nečekané situaci (obvykle když ostatní o něm mluví nebo u Abby, kdy správně tuší, že pro něj něco má). Svých cílů chce dosáhnout za každou cenu – někdy rád obejde nějaký příkaz. Se 2., 3. a 4. manželkou se rozvedl. Druhou manželku – Dianu Sterlingovou – si později vzal jeho kamarád Tobias C. Fornell, který se s ní také rozvedl. Třetí manželka se jmenuje Stephanie Flynnová. Ve svém sklepě sestrojuje lodě (pouze pomocí ručního nářadí, jednou totiž dostal ránu proudem). Ze sklepa by je těžko dostal, pokud by nezbořil zeď. Nikdo neví, jak je dostává ven. V jednom dílu je zmíněno, že je po dokončení zapaluje. Doma nikdy nezamyká. Nesnáší zeleninu. Moc nemá rád počítače, protože jim nerozumí.

Nahoru

Gibbsova pravidla

Pravidlo 1

Nikdy nenechávej podezřelé pohromadě.

Pravidlo 1

Nikdy neutiskuj kolegu.

Pravidlo 2

Na místě činu měj rukavice.

Pravidlo 3

Nevěř všemu, co říkají, vždy prověřuj.

Pravidlo 3

Buď vždy k mání.

Pravidlo 4

Když máš tajemství, nejlepší je nechat si ho pro sebe. Jako druhá možnost je sdělit ho jiné osobě, pokud musíš. Třetí možnost neexistuje.

Pravidlo 5

Neplýtvej tím dobrým. (Neplýtvej talentem.)

Pravidlo 6

Neomlouvej se, je to projev slabosti.

Pravidlo 7

Při lži udávat co nejvíc detailů.

Pravidlo 8

Nikdy neber nic za bernou minci.

Pravidlo 8

Nikdy nepředstírej.

Pravidlo 9

Nikdy nikam nechoď bez svého nože.

Pravidlo 10

Nikdy se osobně neangažuj v případě.

Pravidlo 11

Když je práce hotová, odejdi.

Pravidlo 12

Nikdy nechoď s kolegou.

Pravidlo 13

Nikdy se nezapleť s právníkem.

Pravidlo 14

Stanov si hranici, kterou nepřekročíš.

Pravidlo 15

Vždy pracujte jako tým.

Pravidlo 16

Pokud si myslí, že mají jistotu, zničte ji.

Pravidlo 18

Je lepší hledat odpuštění než žádat o svolení.

Pravidlo 22

Nikdy nevyrušuj Gibbse při výslechu. Pokud ho však vyrušíš, musíš mít nezvratný důvod, jinak si můžeš přichystat výpověď.

Pravidlo 23

Pokud chceš zůstat naživu, nedotkni se nikdy kafe mariňáka.

Pravidlo 27

Jsou dvě cesty, jak někoho sledovat. První cesta – nikdy si tě nevšimnou. Druhá cesta – všimnou si pouze tebe.

Pravidlo 35

Vždycky sleduj přihlížející.

Pravidlo 36

Pokud máš pocit, že si s tebou zahrávají, zřejmě se to děje.

Pravidlo 38

Tvůj případ, tvoje vedení.

Pravidlo 39

Neexistuje nic jako náhoda.

Pravidlo 39

Neexistuje nic jako malý svět.

Pravidlo 40

Pokud si myslíš, že někdo po tobě jde, tak jde.

Pravidlo 42

Nikdy neočekávej omluvu od někoho, kdo tě právě podrazil.

Pravidlo 44

První věci – schovej ženy a děti.

Pravidlo 45

Ukliď nepořádek, který uděláš.

Pravidlo 45

Nikdy nenechávej nesvázané konce.

Pravidlo 51

Někdy se můžeš splést.

Pravidlo 69

Nevěř ženě, která nevěří svému muži.

Ostatní

Pravidlo

Nikdy nikomu nedávej najevo, co si myslíš.

Pravidlo

Vždy měj u sebe náhradní zbraň.

Pravidlo

Nikdy nepovažuj nic za špatné.

Pravidlo

Dělej, co musíš dělat pro rodinu.

Nahoru

Anthony DiNozzo

Anthony D. DiNozzo Jr. pochází z bohaté, původem italské, rodiny z Long Island v New Yorku. Tony je jedináček, jeho matka, rozená Paddingtonová, zemřela, když mu bylo osm. Tonyho otec, Anthony D. DiNozzo Sr., s ještě malým Anthonym netrávil příliš mnoho času a v pozdějším věku ho poslal do internátní školy. Když mu bylo 12, otec ho vyškrtl ze závěti. Vystudoval Rhode Island military academy a později Ohio state university s bakalářským titulem z tělesné výchovy. Během let, co studoval na univerzitě, patřil do místního bratrství Alpha chi delta, také patřil do místního basketbalového a fotbalového týmu. Rodina mu ale dala jen málo, a tak musí pracovat pro policii a později pro NCIS. Před nástupem k NCIS pracoval u policie v Peorii, Philadelphii a v Baltimoru, na všech třech místech strávil kolem dvou let. U baltimorské policie pracoval na oddělení vražd. Během jednoho případu se potkal s Gibbsem, který pracoval v utajení. Zanedlouho se v roce 2001 stal členem Gibbsova týmu. Během služby jako zvláštní agent NCIS se podílel na dlouhodobé tajné operaci, na kterou byl přidělen ředitelkou NCIS Jenny Shepardovou a jejím hlavním cílem byl obchodník se zbraněmi La Grenouille. V rámci ní chodil s jeho dcerou Jeanne. Stejně jako Gibbs i on byl nasazen na námořní plavidlo USS Ronald Reagan a později na USS Seahawk v rámci  nasazení agentů NCIS na námořní lodě. (Poslal ho sem Leon Vance, který byl zástupcem Jenny a po její smrti nastoupil na její místo. Leon potřeboval zjistit zrádce v NCIS). Je posedlý ženami, auty a drahým oblečením. Většinou mu nejde o vážnější vztah. Snaží se ale zaujmout téměř každou ženu. Velmi miluje jídlo, což je vidět v téměř každém dílu. Je velkým fanouškem filmů – nějaký film zmíní snad v každém dílu. Rád je středem pozornosti a chce být vždy nad věcí, což se mu většinou i daří. Často si dělá z ostatních legraci. Nejvíce si to užívá na McGeem, kterému nějakou dobu po jeho nástupu říkal Zelenáč. Schytá od Gibbse nejvíc pohlavků. Podobně jako Gibbs má špatný vztah s otcem. DiNozzové spolu moc nekomunikují. Tony dokonce nevěděl, že se jeho otec znovu oženil. Jejich vztah se zlepší až v 8. řadě v 7. díle – Zlomený šíp.

Nahoru

Tonyho list nesplněných přání

1. Stát se mistrem umění Kung Fu.

2. Řídit Aston Martin DB5 z roku 1965, stejné jako ve filmu Goldfinger.

3. Odhalit smysl života.

4. Chytit žraloka.

5. Vyjít si z dívkou z Bonda a/nebo s Miss Universe.

6. Jet na motorce v Kouli smrti.

7. Napsat dopis Rogeru Ebertovi kvůli recenzím na filmy Full metal jacket (Olověná vesta) a Benji the hunter (Hledá se Benji).

8. Vymyslet chytlavou frázi.

9. Sáňkovat.

10. Říct tátovi, že je to v pořádku.

11. Shlédnout všechny Hitchcockovi filmy v pořadí jejich vydání, včetně obou verzí The man who knew too much (Muž, který věděl příliš mnoho) s pauzami pouze na toaletu.

12. Zažít Divy světa (kromě Gibbse).

13. Naučit se hrát na basu.

14. Nakopat McGeemu zadek v nějaké videohře.

15. Vymyslet DiNozzům erb.

16. Jet na ruském kole nahý.

17. Získat a předat recept na Gibbsův steak.

18. Navštívit Bogie’s grave.

19. Prodiskutovat Paříž.

20. Dát někomu motivační řeč.

21. Najít Jimmyho Hoffa, sakra.

22. Dokončit memoáry.

23. Zahrát si štěk ve filmové verzi memoárů.

24. Připustit si přátelé blíže k tělu.

25. Zkusit vesmírnou turistiku.

26. Říct jí to.

Nahoru

Timothy McGee

Narodil se 13. 9. 1978 v Bethesdě ve státu Maryland do irsko-americké rodiny. Celý život žil v Alamedě v Kalifornii, kde jeho otec John sloužil jako námořní důstojník. Je to počítačový specialista – vystudoval MIT (Massachusetts institute of technology), obor biomedicínské inženýrství a počítačová kriminalita; také má Bc. z chemie. Před nástupem do washingtonské centrály NCIS působil u NCIS v Norfolku a pomáhal na případech v několika epizodách. Seznámil se s Abby a měli spolu krátký románek. Po případě se Sandy Watsonovou byl povýšen na zvláštního agenta a nastoupil jako nováček po Tonym a Kate. Proto mu Tony říkal Zelenáč. Tim je největším terčem vtípků od Tonyho. Po smrti Jenny ho nový ředitel Leon Vance přeřadil na oddělení počítačové kriminality, protože potřeboval zjistit zrádce v NCIS. (Měl se pokusit prolomit jeden z nejlepších šifrovacích kódů na světě.) Poté co byl zrádce odhalen, se vrátil na své místo. Nejvíc si rozumí s Abby. Má rád poezii. Pod pseudonymem Thom E Gemcity napsal knihu Deep sixThom E Gemcity je anagram ze jména Timothy McGee. Všechny knížky (hlavně detektivky) píše na psacím stroji. V jednom díle vrah vraždil podle jeho nového románu. V něm vymyslel postavy, které vycházely ze členů týmu. Je alergický na piliny (hlavně z borovic) a na kočky. Má sestru Sarah, se kterou si velmi dobře rozumí. Má špatný vztah s otcem, který je z něho zklamaný, protože si myslí, že by to mohl dotáhnout výš než na zvláštního agenta. Timova matka Penelope Langstonová se snaží jejich vztah urovnat, ale moc se jí to nedaří. Jejich vztah se zlepší až v 19. dílu 10. řady Squall (Bouře), kdy mu otec oznámí, že má rakovinu ve 4. stádiu a umírá.

Nahoru

Eleanor „Ellie“ Bishopová

Pochází z Oklahomy a má tři starší bratry. Je vdaná a nosí snubní prsten. Před lety si podala žádost k NCIS. Nebyla vybrána, proto začala pracovat pro NSA (National security agency, Národní bezpečnostní agentura), kde pracuje i její manžel Jake. Zde dělala analytičku, která byla přiřazena na Blízký východ. Její mise byla preventivní teroristická analýza – předvídat a určit, jací hráči jsou a budou na vrcholu. Jako první analytička uznala teroristu Benhama Parsu jako hrozbu. V 9. dílu 11. řady Gut check (Emocionální překážka) ji Gibbs požádal o pomoc, když se zjistilo, že ministryně námořnictva Sarah Porterová byla odposlouchávána během důvěrného brífinku. Ellie předpověděla narušení bezpečnosti v přesném detailu před dvěma lety. Na konci dílu se ji Gibbs zeptá, zda by nechtěla být součástí jeho týmu, a Ellie nabídku přijme. V 10. dílu Devil’s triad (Ďábelská trojice) zachrání Emily, dceru agenta FBI Tobiase C. Fornella, která byla unesena. Ve 14. dílu Monsters and men (Monstra a muži) ji Gibbs nabídl pozici zkušební zvláštní agentky a ze začátku jí láskyplně říkal zelenáč. V 15. dílu Bulletproof (Neprůstřelný) je zasažena během přestřelky, ale přežije díky neprůstřelné vestě. Prohlašuje, že si pamatuje téměř vše, co čte. Stejně jako McGee nebo bývalá ředitelka NCIS Jenny Shepardová nosí hodinky na pravé ruce. Její kolegové jako záložní zbraň používají SIG-Sauer P228, ale Ellie má SIG-Sauer P239.

Nahoru

Ziva Davidová

Ziva Davidová se narodila 12. 11. 1982 v izraelském městě Berr Sheva. Měla staršího nevlastního bratra Ari Haswariho a mladší sestru TaliZiva sloužila v izraelské armádě, aby se později na vlastní žádost připojila k Mossadu (izraelské tajné službě). Ziva nikdy neřekla, odkdy v Mossadu operovala, je však jasné, že v době, kdy zemřela její mladší sestra Tali při sebevražedném bombovém útoku Hamásu, již v Mossadu působila. Do USA byla vyslána Mossadem, aby vyřešila situaci s nezvladatelným agentem Mossadu Arim Haswarim, který zabil agentku NCIS Kate Toddovou. Ze začátku se snažila Ariho chránit (měla mu třeba předat falešný pas). Poté co ale Ari chtěl zabít Gibbse u něj doma ve sklepě (2. díl 3. řady – Zabít Ariho – 2. část), ho zastřelila. Po smrti Kate nastoupila na její místo. Stala se styčným důstojníkem Mossadu. Chvíli trvalo než si na sebe navzájem zvykli.

Po smrti ředitelky NCIS Jenny Shepardové (17. díl 5. řady – Soudný den – 1. část), Leon Vance, který se stal ředitelem, ukončí její přiřazení k NCIS. Ziva nějaký čas opět působí v řadách Mossadu, do NCIS se ale na naléhání Gibsse po několika měsících vrátí. Během těchto několika měsíců v Mossadu se Ziva sblížila s agentem Mossadu Michaelem RivkinemZiva a Rivkin spolu udržovali vztah na dálku, nakonec Rivkin přijel do USA pod záminkou návštěvy Zivy, ale jeho úkol byl odstranit členy teroristické buňky v Los Angeles. To se nakonec podařilo místním agentům NCIS za pomoci Gibsse a McGeehoRivkin ale dál zůstal v USA a při jedné ze svých špiónských akcí, kdy se snažil odposlouchávat tajnou schůzku většiny vládních bezpečnostních agentur, zabil jednoho z agentů. Ziva se snažila dostat Rivkina ze země, jelikož se stal stejně nezvladatelným jako kdysi Ari, ale již nestačila zabránit jeho smrti. Tony, který přišel na to, že je Rivkin odpovědný za smrt vládního agenta i místního teroristického náboráře, si šel se Zivou promluvit do jejího bytu. Zde narazil pouze na Rivkina a v následující potyčce Tony Rivkina v sebeobraně smrtelně zranil. Rivkin zemřel zanedlouho v nemocnici. Ziva, spolu s GibssemTonym a ředitelem Vancem odcestovala do Tel Avivu, kde se Tony podrobil vyšetřování. Když ani ředitel Mossadu Eli David, otec Zivy, nedokázal Tonymu úmysl zabít, byla tato záležitost uzavřena. Nicméně Ziva řekla Gibssovi, že dál nedokáže s Tonym pracovat. Proto ji Gibbs nechal v Izraeli a Ziva opět nastoupila k Mossadu.

Hned jedna z prvních misí zavedla Zivu do Somálska, kde byla zajata teroristickou organizací, kterou vedl Saleem Ulman. Mossad ji prohlásil za zabitou v průběhu vykonávání služby vlasti. TonyGibbs a McGee se rozhodli její smrt pomstít a po vymyšlení náročné krycí operace byli vysláni do Somálska, aby zde monitorovali teroristickou činnost. Tony a McGee se nechali zajmout. Zde zjistili, že Ziva stále žije. Poté, co se Ziva ptala Tonyho, proč to udělali, odpověděl ji pod účinkem séra pravdy: „Prostě bez tebe nemůžu žít.“ Saleema nakonec zabil Gibbs odstřelovačkou. Všichni byli přepraveni do USA jednotkami námořnictva. Ziva se tak vrátila do USA. Aby mohla být přijata zpět do NCIS, musela podstoupit psychologická vyšetření. Nejdříve po návratu se Ziva Tonymu vyhýbala, nakonec ho překvapila na pánských záchodech. Při rozhovoru se mu omluvila, že mu nevěřila a nakonec ho políbila na tvář. Krátce poté Ziva odešla z Mossadu a stala se zkušebním agentem NCIS, do doby než jí bylo uděleno státní občanství USA. Ziva několik měsíců pilně studovala americkou ústavu a zákony a nakonec se stala americkou občankou (poslední 24. díl 7. řady – Pravidlo 51) a mohla se tak stát plnohodnotným agentem NCIS.

Mluví devíti jazyky: anglicky, hebrejsky, španělsky, arabsky, turecky, francouzsky, německy, italsky, rusky a dokonce ovládá belgickou francouzštinu, ale někdy se splete – zejména když říká například nějaké přísloví, hovorové výrazy nebo pořekadlo. Velmi dobře ovládá bojové umění, které se naučila ve výcviku v Mossadu. Často si dělá legraci z Tonyho.

Ve 2. díle 11. řady Past, present and future (Minulost, přítomnost a budoucnost) se rozhodla zůstat v Izraeli. Na konci 9. dílu 11. řady Gut check (Emocionální překážka) ji nahradila EleanorEllie“ Bishopová.

Nahoru

Donald „Ducky“ Mallard

Ducky je patolog, velmi potřebný článek týmu. Jako jediný zná Gibbse z doby, kdy spolu sloužili. Velmi sečtělý, všechno zná, na mnoha místech byl. Jeho příběhy jsou zajímavé. Při řešení případu ho ale téměř pokaždé u vyprávění přeruší Gibbs. Obvykle rozmlouvá s mrtvými, které bude pitvat. Žije se svou matkou, je starým mládencem. Od 2. řady mu pomáhá Jimmy Palmer (předtím mu pomáhal Gerald Jackson). Mallard česky znamená kachna divoká – odtud jeho přezdívka (duck je česky kachna).

Nahoru

Abigail „Abby“ Sciutová

Velmi inteligentní forenzní specialistka. Zjišťuje všechny chemické a jiné testy, provádí balistiku, porovnává stopy… Nemá ráda, když ji kdokoliv oslovuje jménem Abigail (občas ji tak oslovil Ducky). Vyznává gothic. Často si dává rande na hřbitově. Tvrdí, že spí v rakvi. Je závislá na kofeinovém nápoji Caf-Pow a na své práci, kterou by v žádném případě neměnila, i když dostává ročně 3 – 4 atraktivní nabídky. Je velmi výřečná, nejprve danou problematiku vysvětlí velmi odborně – dokud ji Gibbs nepřeruší (někdy „Lidsky Abby!“). Nesnáší situace, kdy volá Gibbsovi s novými informacemi a Gibbs je zatím už zjistil sám. Nejvíce projevuje své emoce. Těžce nesla, když se v posledním 19. díle 5. řady – Soudný den (2. část) dozvěděla o smrti ředitelky NCIS Jenny Shepardové. Je alergická na avokádo.

Nahoru

James „Jimmy“ Palmer

Jimmy je současný asistent Duckyho. V NCIS se poprvé objeví ve 21. díle 1. řady (Jeden nebo druhý) poté, co byl v 16. díle 1. řady (Noční můra) postřelen teroristou Arim Haswarim Duckyho asistent Gerald JacksonGeralda měl jen zastupovat, ale nakonec ho nahradil. Duckyho si velmi váží, respektuje ho a rád poslouchá jeho poučné příběhy. Velký respekt, někdy téměř panickou hrůzu, má zGibbse, protože často říká věci, které s případem nesouvisí (Ducky ho často pošle něco dělat – například donést vzorky tkáně nebo něco jiného Abby – nebo Jimmy odejde sám). S Duckym často dorazí na místo činu pozdě, protože zabloudí (přitom je jedno, kdo má mapu). Měl tajný vztah s agentkou Michelle Leeovou. Vše skončilo poté, co vyšlo najevo, že je Leeová zrádce. Jmenuje se po Jamesovi Alvinu „Jimovi“ Palmerovi, baseballovém nadhazovači. Jimmy ale baseball nemá rád. V 10. řadě se po 8 letech stal hlavní postavou.

Nahoru

Leon Vance

Leon James Vance se narodil 9. 7. 1963 v Cincinnati v Ohiu. Vyrůstal ale v Chicagu, kde se věnoval boxu. Studoval Vojenskou námořní akademii USA (United states naval academy). Byl pověřen jako 2. poručík námořní pěchoty (mariňáků), ale byl nucen si vzít lékařské osvobození, díky kterému podstoupil operaci opravy oddělené sítnice, které utrpěl během své boxerské kariéry. V roce 1991, těsně před nástupem k NIS (Naval investigative service, Námořní vyšetřovací služba), byl studentem na Námořní vojenské škole (Naval war college) na Rhode Islandu. Jeho celoroční práce zahrnovala Filozofii střelby a Pokročilou kryptografii. V této době přišel s hlavní myšlenkou pozdější operace Frankenstein. Ve stejném roce ho zvláštní agent Whitney Sharp přivedl k NIS a pod jeho vedením Leon podstoupil 6-ti týdenní kurz. Nadřízeným jeho první mise v Amsterodamu byl Riley McCallister (Michael O’Neill). Cílem bylo zabít ruského obchodníka se zbraněmi Anatolyho Zhukova. Mise ale byla neúspěšná a Zhukov uprchl ze země. V roce 1999 ho během mise v Paříži, které také velel McCallister, zabil Gibbs. Během mise se Leon poprvé náhodně setkal s Eliem Davidem, který byl v té době suspendovaným agentem Mossadu (později se stal ředitelem Mossadu) a stali se velmi dobrými přáteli. Po misi vložil McCallister do Leonovy složky falešnou informaci ve snaze zmařit jeho kariéru, ale pokus nevyšel. Během práce agenta v terénu se Leon několikrát náhodně potkal se severokorejskou atentátnicí Lee Wuan Kai (Kelly Hu). Poprvé roku 1984 v Praze, kde Kai zabila Leonova parťáka Neila Wilsona, podruhé v Tokiu a pak v Sierra Leone, Paříži a New Yorku.

Později se Leon stal zástupcem ředitelky Jenny Shepardové (Lauren Holly). V NCIS se poprvé objevil ve 14. díle 5. řady Vnitřní záležitost. V 18. díle 5. řady Soudný den (1. část) Leon osobně provedl a dohlížel na zpracování opuštěné restaurace, kde došlo k přestřelce, při které zemřela Jenny; pomáhali mu TonyZiva. V posledním 19. díle 5. řady Soudný den (2. část) se stal ředitelem NCIS a tím i hlavní postavou. Později se jeho zástupcem stal Jerome Craig (Greg Germann – právník Richard Fish ze seriálu Ally McBealová). První věc, kterou udělal, bylo rozpuštění Gibbsova týmu. Ziva se vrátila do Izraele do Mossadu, Tony byl nasazen na námořní plavidlo USS Ronald Reagan a později na USS Seahawk v rámci  nasazení agentů NCIS na námořní lodě a McGee byl přeřazen na oddělení počítačové kriminality. Novými členy týmu se stali Michelle Leeová (Liza Lapira), Brent Langer (Jonathan LaPaglia) a Daniel Keating (Jonathan Mangum). Jeden z nich byl zrádce a Leon potřeboval zjistit kdo. Langer byl jedním z agentů NCIS v Gibbsově týmu před příchodem Tonyho z Baltimoru. V 1. díle 6. řady Poslední muž Leeová v sebeobraně Langera, o kterém zjistí, že je zrádce, zastřelí. Později vyjde najevo, že zrádcem je Leeová. Během výslechu Leeová týmu řekne, že její dcera Amanda byla unesena. V 9. dílu 6. řady Dýka v zádech tým Amandu osvobodí a mezitím na jiném místě její únosce Ted Bankston (David Eigenberg) si vezme Leeovou jako rukojmí. Snaží se ujet autobusem, ale Gibbs ho zastaví prostřelením kola. V zadní části autobusu Leeová bojuje s Bankstonem o zbraň a Gibbsovi naznačí, aby je oba zabil. Gibbs to po krátkém váhání udělá. V posledním 25. díle 6. řady Aliyah – Cesta odjíždí LeonGibbsTonyZiva do Izraele, kde se Tony má podrobit výslechu kvůli zabití agenta Mossadu Michaela Rivkina v sebeobraně.

V 1. díle 7. řady Pravidla či následky Leon schválil operaci pro pomstu smrti Zivy, která se později změnila na záchrannou misi, když se zjistilo, že Ziva je naživu. V 5. dílu 1. řady NCIS: Los Angeles Vražedný výstřel Leon odjíždí do Oddělení pro zvláštní úkoly (OSP – Office of special projects) v Los Angeles, když zjistí, že je zde jeho stará nepřítelkyně Kai. Agenti OSP G. Callen (Chris O’Donnell) a Sam Hanna (LL Cool JKai díky slunečnímu odrazu postřelili a zabránili ji zabít Severokorejce Jimmyho Sua (Kai dříve zabila jeho bratra Daniela). Kai se později podařilo uprchnout do Washingtonu. V 7. díle 7. řady NCIS Konec hry Leon přijíždí na místo činu a týmu řekne, že vrahem francouzského doktora Elana Cirreuxe je Kai, po které jde 20 let. Na konci dílu si Kai bere jako rukojmí Leonovu ženu Jackie (Paula Newsome) v jejich domě. Kai Leonovi říká, aby ji zabil a ukončil tak bolest, kterou utrpěla během výcviku na nájemného zabijáka, když byla velmi mladá. Pak ji Jackie zezadu zastřelí. Leon stejně jako ostatní v NCIS těžce nesl, když byla v ohništi nalezena mrtvá agentka NCIS a bývalá ředitelka OSP Lara Macy. Její vrah Jason Paul Dean, který byl členem mexického drogového kartelu pod vedením Palomy Reynosy, byl později zabit během přestřelky se svými muži a NCIS.

V 1. díle 8. řady Pavouk a moucha v reakci na smrt agentky Macy Leon schválil operace, jejímiž výsledky byla smrt Palomy Reynosy a zatčení jejího bratra, mexického úředníka Ministerstva spravedlnosti Alejandra Rivery (syn drogového dealera Pedra Hernandeze, který zabil Gibbsovu ženu Shannon a dceru Kelly). V 8. a 9. díle 8. řady Cizí nepřítel – 1. a 2. část LeonEli  tajně pracovali na tom, aby sehnali dohromady všechny účastníky operace v Amsterodamu s cílem odhalit pravdu o pozadí operace. Během konference se McCallister pokusil zabít LeonaEliho, ale Leon zůstal zraněný, důstojník Mossadu Amit Hadar byl zabit při výbuchu a Eli byl nezvěstný. Leon McCallistera smrtelně zranil bodnutím do břicha nožem, který mu předtím dal Gibbs k ochraně proti druhému pokusu. V posledním 24. dílu 8. řady Pyramida vyjde najevo, že Leon byl zapleten do operace Frankenstein. Jejím cílem byl výcvik mariňáků modifikací chování, aby zůstali klidní v nejextrémnějších situacích. Leon ji vymyslel, agent CIA Trent Kort ji vedl a ministr námořnictva Phillip Davenport (Richard Jude Ciccolella) ji schválil. Jedním z absolventů výcviku byl Jonas Cobb, pozdější Přístavní vrah, který mj. zabil bývalého agenta NCIS Mikea Frankse (Muse Watson) a byl zabit Gibbsem Leonem. V posledním 24. díle 9. řady Dokud nás smrt nerozdělí Harper Dearing, který NCIS vinil ze smrti svého syna, mariňáka Evana, který zemřel na lodi při výbuchu, Leona unesl a do jeho auta umístil bombu. Leona našel Gibbs a jeho tým. Leon později zastavil před NCIS a Dearing NCIS řekl o bombě. Leon nařídil evakuaci, ale bomba stejně vybouchla, zabila několik lidí a hodně zranila. Dearing se tím dostal na seznam nejhledanějších osob NCIS a v 1. díle 10. řady Extreme prejudice (Nejvyšší zaujetí) ho Gibbs zabil nožem.

V 11. díle 10. řady Shabbat shalom byl na večeři o šabatu u Vanceových Eli, který nečekaně přijel po dvou letech navštívit Zivu. Během večeře se Ziva urazí a odejde před dům. Pak vypukne střelba, která zabije Eliho a smrtelně zraní Jackie, která zanedlouho umírá na sále. Najatý vrah Roland Ames je postřelen a spáchá sebevraždu pomocí cigaret s kyanidem. Později vyjde najevo, že vraždu objednal Ilan Bodnar (Oded Fehr). Po delším pátrání ho ve 22. díle Revenge (PomstaZiva v souboji zabije.

Má dceru Kaylu a syna Jareda.

Nahoru

Jennifer „Jenny“ Shepardová

Jejím otcem byl plukovník Jasper Shepard a nejmenovaná matka. Spolu se sestrou Heather se pravděpodobně narodila v Los Angeles, kde také vyrůstala. Rodina se přestěhovala do Washingtonu poté, co byl její otec znovu přiřazen do Pentagonu (sídlo Ministerstva obrany USA). Během této doby byl Jasper obviněn z braní úplatků, ale zemřel. Jeho smrt byla vyšetřováním stanovena jako sebevražda. Jenny ale odmítla přijmout toto rozhodnutí a začínala věřit, že za jeho vraždu je zodpovědný francouzský obchodník se zbraněmi René Benoit (Armand Assante), nazývaný La Grenouille (Žabák). V této době nastoupila k NCIS. V roce 1999 byla na misi v Paříži spolu s Gibbsem a agentem Williamem DeckeremJenny měla zabít Svetlanu Chernitskaya (Kathleen Gati)z Uzbekistánu, milenku  Anatolyho Zhukova, ale stále byla zelenáč a nebyla schopna se přimět ji zabít, proto ji nechala jít. Svetlana si poté změnila jméno na Natasha Lenkovová. Jenny měla s Gibbsem měla milostný poměr. Při tom zůstalo i při dalších úkolech v Srbsku, Itálii a Londýně. Nakonec od Gibbse odešla, zřejmě, aby mohla podpořit svou kariéru, ale také kvůli jeho neschopnosti vázat se na společnou budoucnost.

V roce 2005 po smrti Kate se v 1. díle 3. řady Zabít Ariho – 1. část dosavadní ředitel NCIS rozhodl přijmout místo náměstka ředitele Ministerstva vnitřní bezpečnosti. Jeho náhradou byla zvolena Jenny, která se tak stala první ředitelkou NCIS. Ve 4. řadě byla Jenny přímo posedlá dopadením La GrenouillehoLa Grenouille byl zastřelen a hozen do vody u své jachty. NCIS se to dozvěděla až později. Když byl vyloven, tak měl jedinou střelnou ránu v čele. Vyšetřováním jeho smrti byl pověřen agent FBI Tobias C. Fornell. Během vyšetřování byla Jenny suspendována a ředitelstvím byl pověřen Leon. Nalezené forenzní důkazy naznačovaly, že ho Jenny zabila, ale důkazy chyběly.

Lenkovová založila dovozní a vývozní obchod a stala se bohatou a slavnou. Navzdory tomu byl její žal nad vraždou Zhukova stejně silný jako touha po pomstě. Po devíti letech hledání jí bývalý agent NCIS Riley McCallister prozradil jména zabijáků a najal ji k zabití JennyLenkovová proto najala zabijáckou skupinu, kterou vedl Viggo Drantyev. Našli Deckera, ze kterého ale dostali jen jméno Oshimida. Poté ho zabili, ale vypadalo to jako infarkt.  Později od jeho ženy získali Deckerovo pojištění a použili ho k nalezení ostatních. Ve finále 5. řady v 17. díle Soudný den (1. část) Jenny odletěla do Los Angeles na pohřeb Deckera. Ochranku ji dělali TonyZiva. Na pohřbu zaslechla, jak se tajemný muž (Drantyev) ptá po jméně Oshimida. Rychle dá TonymuZivě volno, bere si auto a vydává se za SUV, kterým odjíždí Drantyev. Později kontaktuje Mikea Frankse. Stopa je přivádí do opuštěné restaurace v Mohavské poušti. Mike dojde pro vodu. V tu chvíli přijíždějí čtyři zabijáci. Jenny úspěšně eliminuje všechny zabijáky, ale zanedlouho umírá na následky zranění. Mike dorazí na místo, dokončí za Jenny práci a poté uprchne. O pár hodin později do restaurace dorazí Tony a Ziva. V posledním 19. díle Soudný den (2. část) Lenkovová chtěla zabít Gibbse v domě Jenny, ale Mike ji zezadu zastřelil. Gibbs pak dům zapálil a veřejnost se dozvěděla, že Jenny (Lenkovová) zemřela při požáru, kdy se nadýchala zplodin.

Nahoru

Caitlin „Kate“ Toddová

Dříve pracovala pro tajnou službu, která chránila prezidenta. Objevila se hned v 1. řadě v 1. díle (Air Force One). Pak nastoupila k NCIS. Je velkou kamarádkou Abby. Ráda si dělá legraci z Tonyho, čímž mu to oplácí za McGeeho. Je katolička. Vyrůstala se třemi staršími bratry. V roce 2005 v díle Soumrak (poslední 23. díl 2. řady) je zastřelena odstřelovačkou Bravo 51, které se říká Kate, teroristou Ari Haswarim (který byl ale i agentem Mossadu a je to nevlastní bratr Zivy). Ari chtěl původně zastřelit Gibbse. Chtěl mu ale způsobit bolest, proto nakonec zabil Kate. Poté řekl: „Odpusť Caitlin.“

Nahoru

Tobias C. Fornell

Tobias C. Fornell je zvláštní agent FBI. Je blízkým přítelem Gibbse. Jeho druhou manželku Dianu Sterlingovou si později vzal (i když ho před tím Gibbs varoval) a také se s ní rozvedl. Mají dceru Emily. V 10. dílu 11. řady Devil’s triad (Ďábelská trojice) byla Emily unesena a zachránila ji nová členka týmu Ellie Bishopová. Na některých případech spolupracuje NCIS s FBI a přitom se GibbsFornell dohadují, kdo by měl vést vyšetřování. Před svými týmy předstírají, že jsou na sebe naštvaní. Gibbs obvykle požádá o vedení operace a úspěchy jsou připsány ve prospěch týmu Fornella. S Gibbsem má často schůzku ve výtahu, který cestou zastaví, aby je nikdo neslyšel.

Objevil se hned v 1. díle 1. řady Air Force One, kdy se pokusil vést vyšetřování smrti velitele Ray Trappa. Tony ho ale později vyhodil z letadla. Podařilo se mu ale získat kopie zpráv AbbyDuckyho. Poté co Gibbs zabil teroristu Leonarda Rishe zodpovědného za vraždy Trappa a majora Timothyho KerryhoFornell mluvil na tiskové konferenci o případu. Ve 3. díle Mořský vlk řekl Gibbsovi a Kate, že Seth Shakir, po kterém NCIS pátrala za vraždu velitele Briana Farrella, není drogový dealer, ale terorista. V 15. dílu Enigma se podílel na zatčení plukovníka Williama Ryana, který byl během operace Pouštní bouře velitelem (seržanta) Gibbse a poručíka Davida Camerona, jenž během operace zachránil Gibbsovi život a zemřel mu v náručí (Ryan to viděl). Fornell ho zatkl za údajnou vraždu agenta FBI CarlsonaGibbs a tým později vypátral a zatkl skutečného vraha – Mikea Grangera. V posledním (23.) díle 1. řady Pomsta Fornell neochotně zařídí setkání Gibbse s (pozdějším) teroristou Ari Haswarim, který v 16. díle Noční můra na pitevně NCIS držel jako rukojmí Duckyho, jeho asistenta Geralda Jacksona a později i KateArimu se podařilo utéct.

V 5. díle 2. řady Pohřebiště je civilista, který byl mrtvý nalezen na mariňácké střelnici, identifikován jako agent FBI v utajení Vic GeraFornell je uvězněn a obviněn jako krtek, který podával citlivé informace místnímu mafiánskému bossovi Jimmymu NapolitanoviFornell odmítá obvinění a požádá Gibbse o pomoc. Gibbs proto pomůže zorganizovat jeho zdánlivou smrt, aby našel skutečného krtka. Je jím agent CharlesFornellův partner, který byl zabit odstřelovačem. V 19. dílu Teorie spiknutí pomáhá týmu s vyšetřováním vraždy poddůstojnice, která byla obětí zamotaného milostného trojúhelníku zahrnujícího jejího velícího důstojníka, který byl vyšetřován FBI za úplatek obdržený od námořních dodavatelů. V posledním (23.) díle 2. řady Soumrak Fornell řekne týmu, že Ari je zpět v D. C. a pomáhá odkrýt teroristickou buňku. Gibbs je přesvědčen, že Ari je zodpovědný za vraždu dvou poručíků (pilotů) a za krádež bezpilotního letadla a rakety. Poloha Ariho odhalí, že je ve skutečnosti členem teroristické buňky. Tým se vydává na místo, kde McGee ruší vyslání rakety a ostatní jdou po teroristech. Poslední chce střílet po Gibbsovi, ale Kate skočí do rány a je zasažena do neprůstřelné vesty. GibbsTony jí pomáhají vstát. Chvíli poté je zabita kulkou do hlavy. Gibbs ví, že střílel Ari.

Ve 2. dílu 3. řady Zabít Ariho (2. část) pomáhá Gibbsovi najít Ariho. V 9. díle Past Fornell zatkne Tonyho za vraždu poté, co všechny důkazy svědčí proti němu. Vraždu na něj hodil Charles Sterling, který v několika dílech pomáhal Abby v laborce. Ve 2. dílu 4. řady Uprchlík uteče z vězení Derrick Paulson a vyhledá Fornella, který ho společně s Gibbsem zatkl. Paulson se ho zeptá na znovuotevření případu. Gibbs je přemluven k jednomu návratu z důchodu, aby pomohl. Ve 14. díle 5. řady Vnitřní záležitost je Fornell pověřen vyšetřováním smrti La Grenouilleho. V 9. dílu 10. řady je Fornell cílem střelby a útočníka zabije. V 1. díle 11. řady Whiskey tango foxtrot je Fornell povolán do vyšetřování poté, co výbuch v hotelu zranil Toma Morrowa a zabil ministra námořnictva Claytona Jarvise. Bodyguard Tomás Mendez byl později odhalen jako ten, kdo pracuje pro nepřítele – teroristu známého jen jako Parsa. Když se Mendez chystal odpálit další bombu, Gibbs ho zabil a střelba zasáhla Fornella do zadku.

Jako služební zbraň používal Glock 17, který na začátku 11. řady vyměnil za SIG-Sauer P228.

Nahoru

Michael „Mike“ Franks

O jeho životě před nástupem k NIS/NCIS není mnoho známo. Sloužil jako mariňák a zúčastnil se války ve Vietnamu. Byl ženatý, ale s manželkou žili odděleně. Jeho žena zemřela před mnoha lety. Když žili odděleně po šest měsíců od svatby, Mike si byl vědom, že je těhotná s jejich synem. V 90. letech se připojil k NIS (Naval investigative service, Námořní vyšetřovací služba). V srpnu 1992 se změnil název na NCIS (Naval criminal investigative service, Námořní kriminální vyšetřovací služba). Mike se stal šéfem a mentorem Gibbse, kterému stále říká Zelenáč. Gibbs od něj převzal spoustu manýrů, například pohlavek jako tělesný trest. V roce 1996 odešel do důchodu do Mexika po teroristickém útoku na Khobar towers (zmíněno ve 23. díle 3. řady Ztráta paměti – 1. část). Poté se šéfem týmu stal GibbsJenny, která byla za Mikeova působení agentkou, ho ve 24. dílu Ztráta paměti – 2. část povolá zpět do D. C. Gibbs byl zraněn při výbuchu na lodi a trpí ztrátou vzpomínek, které mu má Mike pomoci obnovit.

Ve 4. díle 4. řady Podvod je při dopravní kontrole objeveno tělo poddůstojníka a na sedadle za ním krvavý nápis NCIS. Tým brzy zjistí, že vrahem může být dealer zbraní Arkady Kobach, který měl zájem o operaci Sunburst, kterou provedl Mike v roce 1991. V 18. dílu Ledový muž tým zjistí, že mariňák Liam O’Neill, který se probudil na pitevním stole, je ve skutečnosti dlouho ztracený syn MikeaO’Neill nakonec zemřel na následky zranění, které utrpěl při potyčce s pašeráky, kteří se snažili přivézt jeho iráckou snoubenku Leylu a jejich dceru Amiru do USA. Mike je zachránil a později s ním žily v Mexiku. Ve finále 5. řady v 17. díle Soudný den (1. část) ho kontaktuje Jenny, která později umírá na následky zranění  při přestřelce v opuštěné restauraci v Mohavské poušti. Mike šel v osudný moment pro vodu. Za Jenny dokončí práci a později se vrátí zpět do Mexika.

V 15. dílu 6. řady Zastrašování Mike pomůže týmu s vyšetřováním smrti mariňáka, který byl v minulosti členem latinskoamerického gangu. Hlavními podezřelými jsou dva mariňáci, bývalí členové gangu. Jeden připomene Gibbsovi bolestné vzpomínky. Matka mrtvého vojáka Rosa Tamayo před 18-ti lety zachránila Gibbsovi život v kolumbijské džungli. Po ukrytí a vyléčení byl Gibbs schopen uniknout kolumbijskému drogovému kartelu. V 6. díle 7. řady Vyhnanci a příbuzní je u přístavu v San Diegu nalezen člun Kelly se dvěma mrtvými muži na palubě. Vyjde najevo, že je Gibbse, který ji daroval MikeoviMike se později nečekaně objeví u Gibbse doma spolu se snachou Leylou Shakarji (Tehmina Sunny) a vnučkou Amirou. Vyšetřování ukáže, že mrtví pracovali pro plukovníka Mertona Bella (Robert Patrick), výkonného ředitele soukromé vojenské firmy First defence incorporated, a najala je odcizená matka Leyly Shada, vysoce postavená žena v iráckém kmeni, aby přivedli LeyluAmiru zpět do Iráku. MikeLeyla je v sebeobraně zabili.

Ve 23. dílu 7. řady Pravý patriot bylo v ohništi nalezeno ohořelé tělo. Následná identifikace elektronickou čtečkou otisků prstů ukázala, že se jedná o bývalou agentku NCIS a bývalou ředitelku OSP Laru Macy. Celý tým byl tímto zjištěním velmi otřesen. Macy se roku 1991 podílela na vyšetřování vraždy drogového dealera Pedra Hernandeze. Nasbírané důkazy později spálila a 20 let Gibbse chránila. Během 7. řady NCIS vyšetřovala ve Francii znásilnění poddůstojnice Kaylen Burrowsové. Případ ji zavedl zpět do D. C., kde byla zavražděna členy drogového kartelu Palomy Reynosy. Jednalo se o část pomsty proti Gibbsovi (Paloma a její bratr Alejandro Rivera, mexický úředník Ministerstva spravedlnosti, jsou děti Hernandeze). Později při vyšetřování vyjde najevo, že vrahem Macy je Jason Paul Dean, který pracoval pro Bella a později i tajně pro kartel. V závěrečném 24. díle Pravidlo 51 byl Mikeův dům pod útokem Bella, který osobně útok vedl. Paloma měla s Mikem jiné plány, proto vyslala své muže (včetně Deana), aby Mikea přivedli. Dean zabil Bella. Během bitvy přišel Mike o dvě třetiny pravého ukazováčku, který úspěšně získal Dean. O pár dní později na místo přijíždí GibbsDean ho omráčil a přivedl k PaloměGibbs byl později nezraněn propuštěn. Dean  se později vrátil do D. C. s několika muži. Na letišti byli zabiti během přestřelky s TonymMcGeemZivou.

Ve 1. dílu 8. řady Pavouk a moucha Paloma navštíví ve Stillwateru obchod otce Gibbse Jacksona, kterého chtěla zabít, což předtím řekla Gibbsovi. Nejprve s ním promluví, pak vyjde ven a nařídí svým dvěma mužům, aby začali střílet na obchod. Když přeruší střelbu, zjistí, že Jackson zmizel. Později Mike pomáhá NCIS zničit kartel jednou provždy. Pomocí léčky se k domu, ve kterém má být Gibbs s otcem, dostane Rivera. Začne střílet, ale pak když vejde dovnitř zjistí, že smrtelně ranil Palomu. Poté je zatčen NCIS.

Nahoru

Více o hercích

Thomas Mark Harmon

Thomas Mark Harmon se narodil v Burbanku v Kalifornii 2. 9. 1951. Jeho otec byl slavný fotbalista (držitel Heisman trophy) a později sportovní komentátor Tom Harmon, matka byla herečka Elyse Knoxová (není příbuzná s bývalým ministrem námořnictva Williamem Franklinnem Knoxem). Má dvě starší sestry KristinKelly. Jeho prarodiče byli rakouští imigranti.

Po maturitě studoval dva roky na Pierce college v Los Angeles, pak přešel na Kalifornskou univerzitu, kde byl úspěšným hráčem fotbalu a obdržel cenu nejlepšího hráče univerzitních týmů. Studia v oboru komunikace dokončil v roce 1974. Roku 1987 se oženil s Pam Dawberovou. Mají spolu dva syny – Seana Thomase, který v NCIS ztvárňuje mladého Gibbse, a Tye Christiana. V roce 1986 byl vyhlášen časopisem People nejsmyslnějším mužem planety.

Po studiích uvažoval o práci v reklamě nebo v právu, ale místo toho se stal hercem. Hodně času byl obsazován do rolí prosazování práva a v lékařství. Než začal hrát, tak pracoval jako tesař, plavčík a prodejce bot Adidas. Poprvé se objevil v seriálu Ozzie’s girls (1973). Filmovým debutem byl Robert DunlapEleanor and Franklin: The White house years (1977). O rok později si zahrál v seriálech SamCentennial a ve filmech Přijíždí jezdec nebo Getting married. V 80. letech se objevil v seriálech Flamingo road (1981), St. Elsewhere (1982) a Měsíční svit (1985). Filmové role byly ve Flamingo road (1980), Intimate agony (1983), Princ z Bel Air (1986), ve stejném roce na sebe výrazně upozornil skutečnou postavou sériového vraha Teda Bundyho ve filmu Obezřetný cizinecBundy byl jakousi celebritou, kterou se stal i Mark. V roce 1987 získal hlavní role v komedii Summer schoolJak jsem ti slíbil. O rok později si zahrál se Seanem Connerym ve filmu Pevnost a dále v Návratu do rodného města. V roce 1991 si zahrál v seriálu Reasonable doubts a ve filmech Load road home nebo Čtvrtý příběh. Roku 1995 se objevil v seriálu Charlie Grace a ve filmech Tajemství pod vodou, Staré hříchyPoslední večeře. V letech 1996 až 2000 hrál Dr. Jacka McNeila v seriálu Nemocnice Chicago Hope (1994). I díky němu se seriál stal celkem oblíbeným. Zahrál si zde i jeho blízký přítel Rocky Carroll, se kterým se později setkal v NCIS. V roce 2003 si ve dvou dílech seriálu JAG (Ledová královnaKdyž tají ledy) poprvé zahrál zvláštního agenta Leroye Jethra Gibbse. Spolu s ním tady hráli i Michael WeatherlyPaulley Perrette a David McCallum – sestříháním vznikl pilotní díl NCIS (2003). Ve stejném roce si zahrál po boku Jamie Lee Curtisové Lindsay Lohan v komedii Mezi námi děvčaty (Curtisová si později zahrála v NCIS). O rok později následovala romantická komedie Hon za svobodou, v roce 2009 komedie Rosnička. Jeho zatím poslední filmovou rolí byl Lucas Davenport ve filmu Certain prey. O rok později vystoupil jako Gibbs v animovaném sitcomu Griffinovi.

Za svoje výkony byl několikrát nominován. Dvakrát na cenu Primetime Emmy, v roce 1977 za film Eleanor and Franklin: The White house years v kategorii Outstanding supporting actor in a miniseries or movie, roku 2002 v kategorii Outstanding guest actor in a drama series v seriálu The west wing. Čtyřikrát na Zlaté glóby, roku 1986 za Obezřetného cizince v kategorii Best actor in a miniseries or television film, o rok později ve stejné kategorii za Jak jsem ti slíbil. Dvakrát na cenu Screen actors guild v letech 1996 a 1997 v kategorii Outstanding performance by an ensemble in a drama series za Nemocnici Chicago Hope. Za NCIS byl nominován na cenu People’s choice, roku 2010 v kategorii Favorite TV drama actor a o rok později v kategorii Favorite TV crime fighter.

V roce 1996 zachránil dva teenagery, kteří měli autonehodu poblíž jeho domu. Palicí z garáže rozbil sklo a vytáhl je z hořícího auta, zatímco jeho manželka zavolala 911. Není příbuzný s Angie Harmon (spojuje je pouze to, že s oběma hrála Sasha Alexander – v NCIS a v Rizzoli & Isles). Pro různé televizní role studoval znakovou řeč. 1. 10. 2012 získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. V NCIS má také roli výkonného producenta. Jeho oblíbenými herci jsou Gary CooperBuster KeatonWilliam S. Hart.

(převzato z IMDB.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Michael Manning Weatherly, Jr.

Michael Manning Weatherly, Jr.se narodil 8. 7. 1968 v New Yorku a vyrůstal ve Fairfieldu v Connecticutu. Je irského původu. Má bohaté rodiče a 11 sourozenců, ale pouze jeden z nich má stejné rodiče. Později se kvůli televizním rolím přestěhoval do Los Angeles.

V roce 1986 vystudoval soukromou střední školu Brooks v North Andover ve státu Massachusetts, pak navštěvoval Bostonskou univerzituAmerickou univerzitu ve Washingtonu, jeden semestr Americkou univerzitu v Paříži a na Menlo college studoval komunikaci; studií však zanechal, aby se mohl věnovat herectví. Poté ho otec vydědil (stejně jako jeho seriálový otec v NCIS). V roce 1995 se oženil s Amelií Heinle, o rok později se jim narodil syn August Manning, ale následující rok se pár rozvedl. Od roku 2001 byl zasnoubený s herečkou Jessicou Alba, se kterou si zahrál v seriálu Černý anděl. O dva roky později se rozešli. V roce 2009 se oženil s Bojanou Jankovic, se kterou má dceru Olivii (* 2012) a syna Liama (* 2013).

Poprvé se objevil roku 1984 v The Cosby show. Jeho nejznámějšími seriálovými rolemi jsou Logan Cale v Černém andělu (2000) a zvláštní agent Anthony DiNozzo, Jr. v NCIS (2003). Objevil se také v několika dalších seriálech – Loving (1983), The city (1995), Ally McBealová (1997), Significant othersČarodějky (oba 1998). Před NCIS si zahrál ve dvou dílech seriálu JAG (Ledová královnaKdyž tají ledy), poprvé si zahrál Tonyho a spolu s ním se zde objevil Mark Harmon, Paulley PerretteDavid McCallum – sestříháním vznikl pilotní díl NCIS. Poprvé si zahrál ve filmu Pier 66 (1996), následovaly Meet Wally SparksAsteroid (oba 1997), Poslední dny discaThe advanced guard (oba 1998), v roce 2000 se objevil ve filmech Dark angel spolu s Jessicou AlbaSrub u jezera nebo Stydlivý polda, kde mu po boku stáli Liam NeesonSandra Bullock. O rok později si zahrál v nezávislém filmu Trigger happy. V roce 2004 ztvárnil postavu Roberta Wagnera v životopisném filmu Životní příběh Natalie Woodové (stejně jako postava se jmenuje herec, který v NCIS hraje jeho otce). O rok později si zahrál v romantické komedii Malá vada na kráse. Jeho zatím poslední rolí byl syn mafiána Danny Valentine ve filmu Charlie Valentine (2009). V roce 2012 napsal dva scénáře – NCIS: Special agent DiNozzo visits Dr. PhilDiNozzo knows best, kde si také zahrál.

Za roli Logana CaleaČerném andělu byl dvakrát nominován na cenu Saturn (Best supporting actor in a televisin series, 2001 a 2002) a jednou na cenu Teen choice (Choice TV actor, 2001). Za roli Coopera Aldena v seriálu Loving byl nominován na cenu Soap opera digest, v roce 1994 v kategorii Hottest male star, o rok později v kategorii Outstanding younger lead actor.

Na počátku své kariéry hrál v kapele na kytaru a na piano. Také prodával boty, doručoval pizzu, zkoušel psát písničky a pracoval ve videopůjčovně ABC. Když CBS potřebovala soundtrack k NCIS, pozvala Michaela, který nahrál píseň Bitter and blue. Úspěch ho vedl k nahrání několika dalších včetně Pretty baby, All fall apart, Lovlihead, Suffer for me nebo Under the Sun. Režíroval také dva díly NCIS – 17. díl 8. řady Poslední akce a 18. díl 10. řady Seek (Hledání). V mládí ho komicky ovlivnili Steve MartinRobin WilliamsDavid LettermanBill Murray. Jeho oblíbenými autory jsou Martin AmisSaul BellowPhilip Roth, také rád čte biografie.

(převzato z IMDB.comČSFD.cz a z Tvrage.com)

Nahoru

Sean Harland Murray

Sean Harland Murray se narodil v Bethesdě v Marylandu 15. 11. 1977. Jeho matka Vivienne Bellisario je Australanka a čtvrtá manželka amerického producenta a scénáristy Donalda Paula Bellisaria, který je jeho nevlastním otcem a tvůrcem a producentem NCIS. Má americké a australské občanství. Vyrůstal střídavě v USA a v blízkosti Coffs Harbour v Novém Jižním Walesu v Austrálii. 26. 11. 2005 si vzal Carrie Jamesovou, se kterou má dceru Caitlin Melissu Murray (2007) a syna Jamese Murraye Rivera (2010).

Studoval na Bonita Vista junior high (nyní Bonita Vista middle) v Chula Vista v Kalifornii. Jeho mladším bratrem je Chad W. Murray, který si ve 4. díle 1. řady NCIS Nesmrtelní zahrál oběť. Je nevlastním bratrem Troian Bellisario, která v NCIS hraje jeho sestru SarahJulie B. Watsonové, Davida BellisariaNicholase BellisariaMichaela Angela Bellisaria, který v NCIS hrál Charlese Sterlinga. Bydlí v Sherman Oaks v Kalifornii.

Ve 14 letech v roce 1991 začal dostávat první role; zahrál si v seriálu Civil wars a ve filmu Backfield in motion. O rok později se objevil v krátkém filmu Too romantic. V roce 1993 byl obsazen do filmů Dospívání po americkuVražda na Rio Grande a do filmu Hokus pokus. Roku 1994 hrál v seriálu Harts of the west jako Zane Grey Hart. V jedné epizodě se poprvé potkal se svým pozdějším šéfem z NCIS Markem Harmonem. O rok později následovaly epizodní role v seriálech PohotovostPolicie z Palm Beach a postava Dannyho ve filmu Trial of fire. V roce 1996 hrál ve filmech Pád do tmyFor my daughter’s honorLoterie, roku 1997 ve filmu Zločiny z vášně: Náměsíčný vrah. V letech 1998 až 2001 hrál Dannyho Waldena v seriálu JAG. V roce 1999 se objevil v seriálu Dotek anděla, roku 2000 v seriálu Bostonská střední, o rok později dostal roli Nicka Keppera v komedii Skoč na to! a v roce 2002 Todda Mitchella v krátce trvajícím seriálu The random years. Poté dostal od Donalda P. Bellisaria návrh na hostování v jeho novém seriálu NCIS (2003). Jeho postava Timothyho McGeeho se stala oblíbenou, proto se od 2. řady stala hlavní.

Za roli Thackeryho Binxe ve filmu Hokus pokus byl nominován na cenu Young artist v kategorii Best youth actor leading role in a motion picture comedy.

Sean je velkým fanouškem práce Davida Lynche. Poslouchá elektronickou hudbu; oblíbenými interprety jsou Aphex TwinDrexciya. Je počítačovým nadšencem a ve volném čase zkouší různé technické zlepšováky. V roce 1994 se mihl ve videoklipu Breakaway skupiny ZZ Top. Roku 2012 si po boku svých kolegů z NCIS Michaela Weatherlyho a Briana Dietzena zahrál v krátkém pořadu NCIS: Special agent DiNozzo visits Dr. Phil, který napsal Michael.

(převzato z IMDB.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Emily Kaiser Wickershamová

Emily Kaiser Wickershamová se narodila 26. 4. 1984 v Kansasu, ale vyrůstala v Mamaronecku ve státě New York. Její kořeny však sahají do Rakouska a Švédska. Má bratra Adama.

Studovala na Muhlenberg College ve městě Allentown v Pennsylvánii. Studia však opustila a vzala kurzy řečnictví, aby jí pomohly podpořit kariéru. 23. 11. 2011 se vdala na Little palm island na Floridě za hudebníka Blakea Hanleyho.

Její neznámější rolí je Rhiannon Flammerová v seriálu Rodina Sopránů (1999). Dále se objevila jako hostující herečka v seriálech Zákon a pořádek: Zločinné úmysly (2001), Super drbnaBronx is burning (oba 2007), Znuděný k smrtiZáchranka San Francisco (oba 2009). Od listopadu 2013 se objevuje v NCIS, kde byla povýšena do role hlavní postavy Eleanor „Ellie“ Bishopové ještě předtím, než byl na stanici CBS odvysílán její premiérový díl Gut check (Emocionální překážka). Objevila se také ve filmech Gardener of Eden (2007), Určitě, možná (2008), Poslední cestaJak jsem se ztratil (oba 2009), o rok později hrála ve filmu Nezapomeň na mě, další rok následovalo scifi drama Jsem číslo čtyři. Zatím naposledy si zahrála po boku Amandy Seyfried v thrilleru Zmizelá (2012).

(převzato z Tvguide.comNCIS-fan.sk a z ČSFD.cz)

Nahoru

Cote de Pablo

Cote de Pablo (r. jm. María José de Pablo Fernández, Cote je v Chile běžnou přezdívkou pro jméno María José) se narodila v Santiagu v Chile 12. 11. 1979. V 10 letech se s rodinou přestěhovala do Miami na Floridu. Má mladší sestru Andreu a bratra Francisca. Žije v Los Angeles. Je v dlouhodobém stavu s hercem Diegem Serranem.

Po studiu na střední škole Arvida v Miami pokračovala v oboru muzikálové herectví na New world school of the arts. Na soukromé Univerzitě Carnegie Mellon v Pittsburghu ve státě Pennsylvánie, kde studovala hudbu a divadlo, hrála v několika dramatech, například Dům Bernardy AlbyIndiscretions, The fantasticks nebo A little night music. Promovala roku 2000. V roce 2001 se objevila v divadle New York city public v Shakespearově hře Něco za něco.

Její první hostující televizní role byla v seriálu Control (1994) a objevila se v pořadu Entertaiment tonight. V seriálu All my children (1970) měla menší roli po boku Rudolfa Martina, se kterým si později zahrála v pár epizodách NCIS. V roce 2000 si zahrála Fionu v jedné epizodě seriálu The $treet. O rok později se objevila jako Gina v další epizodní roli v dramatickém seriálu The education of Max Bickford, kde ji po boku stáli držitelé Oscara Richard Dreyfuss a Marcia Gay Hardenová a vítězka Zlatého glóbu Regina Taylor. V roce 2002 propůjčila hlas postavě Melanii Sanchezové ve videohře TOCA Race driver. Hrála také v seriálu When I grow up. Roku 2004 následovala trochu větší role Marguerite Cisnerosové v seriálu The jury, který ale skončil po 10-ti epizodách. O rok později debutovala na Broadwayi v muzikálu The Mambo kings jako Dolores Fuentesosá. Ve stejném roce dostala zatím svou nejslavnější roli Zivy Davidové v oblíbeném seriálu NCIS (2003), kde nahradila Sashu Alexander, jejíž postava Kate Toddová byla zabita teroristou a nevlastním bratrem Zivy Ari Haswarim (Rudolf Martin). V roce 2009 si zahrála ve westernu Poslední boj Ransoma Pridea jako Bruja. V červenci 2013 těsně před začátkem natáčení 11. řady NCIS Cote oznámila, že seriál opouští, důvod neuvedla. Naposledy se objevila ve druhém dílu 11. řady Past, present and future (Minulost, přítomnost a budoucnost), kde se Ziva rozhodla zůstat v Izraeli. V lednu 2014 Cote řekla, že byla obsazena do filmu The 33, který pojednává o skutečném důlním neštěstí v Chile roku 2010 (všech 33 horníků bylo zachráněno), Cote si zahraje manželku jednoho horníka.

Za svoje výkony v NCIS byla několikrát nominována a dvě nominace proměnila. První výhra ceny Imagen byla roku 2006 v kategorii Best supporting actress in television a druhá výhra ceny ALMA byla roku 2011 v kategorii Favorite television actress – Leading role in a drama. Na cenu Imagen byla nominována v letech 2008 a 2009 v kategorii Best supporting actress in television a roku 2011 v kategorii Best actress. V letech 2008 a 2009 byla nominována na cenu ALMA v kategorii Outstanding actress in a drama television series.

Pro 1. díl 6. řady NCIS Poslední muž nazpívala píseň Templation. Celá píseň s částmi zpívanými ve francouzštině se o rok později objevila na albu NCIS: The official TV soundtrackRoberto Pitre vydal album Vivo en vida, kde Cote zpívá písně Samba in prelude a Cry me a river. Během natáčení NCIS se dvakrát zranila. Poprvé dostala hlavní do obličeje během natáčení 8. dílu 6. řady Zástěrka, podruhé během 8. dílu 8. řady Cizí nepřítel (1. část) imitací šrapnelu.

(převzato z IMDB.com)

Nahoru

David Keith McCallum, Jr.

David Keith McCallum, Jr. se narodil 19. 9. 1933 v Glasgow ve Skotsku. Když mu bylo 10, tak se rodina přestěhovala do Londýna, kde otec David McCallum, Sr. dostal práci jako řídící Londýnského filharmonického orchestru. Začátkem 2. světové války byl evakuován do Skotska, kde žil s matkou v Gartocharnu u jezera Loch Lomond. O roku 1956 do 1967 byl ženatý s herečkou Jill Irelandovou, která se během natáčení filmu Velký útěk seznámila s Charlesem Bronsonem, kterého si vzala roku 1968. Z tohoto manželství měl tři syny – PaulaVala a adoptovaného Jasona, který zemřel v roce 1989 na předávkování drogami. Od roku 1968 je ženatý s Katherine Carpenterovou, se kterou má syna Petera a dceru Sophii. Bydlí na Long Islandu v New Yorku a během natáčení NCIS přechodně v Kalifornii.

Vyhrál stipendium na nezávislou chlapeckou školu University college v Hapsteadu v Londýně, kde se povzbuzovaný rodiči připravoval na hudební kariéru (hrál na hoboj). V roce 1947 začal pracovat jako „hlas“ pro rádio BBC. V 17 si zahrál Oberona v openairu Sen noci svatojánské. Školu dokončil v 18 a šel na vojnu k Royal west African frontier force. Poté navštěvoval Královskou akademii dramatických umění v Londýně.

Jeho první role zahrnují zločince v Robbery under arms (1957, mladistvého delikventa ve filmu Violent playground (1958), radiooperátora Titaniku Harolda Brideho ve filmu Zkáza Titaniku (1958). Do USA přišel v roce 1961 kvůli divadelní hře The greatest story ever told. O rok později si zahrál ve filmu Freud – Tajná vášeň. Roku 1963 se objevil ve válečném dramatu Velký útěk. V letech 1964 až 1968 ztvárnil Rusa Illyaha Kuryakina v seriálu The man from U.N.C.L.E. Roku 1965 se objevil ve filmech Největší příběh všech dobThe spy with my face. O rok později hrál například v One spy too many nebo v Around the world under the sea. Roku 1967 se objevil v bondovce Casino Royale. Roku 1972 si zahrál v seriálu Norman Corwin presents. O rok později ve filmech Frankenstein: The true story nebo Screaming skull. V roce 1975 hrál ve filmu i seriálu The invisible man a ve filmu The kingfisher caper. Roku 1978 se objevil v seriálu Kidnapped. V 80. letech v seriálech To je vražda, napsala (1984), The man who lived at the Ritz (1988) a Mother love (1989) a ve filmech Lesní duch (1980), Those golden yearsBehind enemy lines (oba 1985) nebo The wind (1987). Roku 2003 se objevil poprvé jako patolog Donald  „Ducky“ Mallard ve dvou dílech seriálu JAG (Ledová královnaKdyž tají ledy). Spolu s ním se zde objevili jeho pozdější kolegové z NCIS Mark HarmonMichael WeatherlyPauley Perrette. V roce 2009 namluvil jednu postavu animovaného filmu Wonder woman a o rok později v animovaném seriálu Ben 10: Ultimate alien.

Za roli Illyaha Kuryakina v seriálu The man from U.N.C.L.E. byl nominován na televizní cenu Emmy.

Mezi Davidovy koníčky patří golf a počítače. V 60. letech nahrál s hudebním producentem Davidem Axelrodem čtyři alba – Music… A part of meMusic… A bit more of meMusic… It’s happening now! a McCallum.

(převzato z IMDB.com a z ČSFD.com)

Nahoru

Pauley Perrette

Pauley Perrette se narodila v New Orleans v Louisianě 27. 3. 1969. Kvůli zaměstnání otce se mnohokrát stěhovala. Později v talkshow The late late show with Craig Ferguson řekla, že žila v Georgii, Alabamě, Tennessee, Severní a Jižní Karolíně, New Yorku, New Jersey a v Kalifornii. Nyní bydlí v Los Angeles. 20. 10. 2000 se vdala za herce a muzikanta Coyoteho Shiverse, ale v únoru 2006 se rozvedli.

Studovala trestní soudnictví na Státní univerzitě Valdosta v Georgii. Později se přestěhovala do New Yorku, kde pokračovala ve studiu soudní psychologie a sociologie na John Jay college of criminal justice. V New Yorku vyzkoušela mnoho zaměstnání – barmanka, kadeřnice, fotografka, modelka, kuchařka na výletní lodi obeplouvající Manhattan. Během této doby ji přítelkyně seznámila s režisérem, který natáčel reklamy. Pauley začala kromě reklam točit videoklipy a krátké filmy a byla také dabérkou. Pak se přestěhovala do Los Angeles, kde se dostala k prvním malým rolím ve filmech a seriálech.

Její první rolí byla Shannon ve filmu Magical make-over (1994). V roce 1996 se objevila v seriálu Frasier (1993), v letech 1996 a 1997 v 10-ti epizodách seriálu Murder one (1995). Roku 1997 následoval seriál Veroničiny svůdnosti a film The price of kissing, o rok později seriály JesseThat’s life a filmy HoofboyHand on the pump. V roce 2000 se objevila ve filmech Na pokraji slávyCivility, o rok později ve filmu My first mister a seriálech 24 hodinDawsonův svět (1998). Roku 2002 si zahrála v hororu Kruh, akčním dramatu Krvavé nebe nebo v seriálu Pronásledovaný. V roce 2003 si zahrála forenzní analytičku Abby Sciuto ve dvou epizodách seriálu JAG (1995) – Ledová královnaKdyž tají ledy, jejichž sestříháním vznikl pilotní díl NCIS. Zahráli si s ní i její budoucí kolegové Mark HarmonMichael WeatherlyDavid McCallumAbby je zatím její nejúspěšnější role. Roku 2009 se objevila také v spin-off NCIS: Los Angeles, který navazuje na 6. řadu NCIS. Zahrála si také ve filmech Satan hates youSuperman vs. ElitaI am bad (oba 2012).

Pauley je také režisérka, producentka, spisovatelka, básnířka, fotografka a zpěvačka. V Los Angeles začala před NCIS vystupovat pod jménem Pauley P. jako zpěvačka dívčí skupiny Lo-Ball. Jejich známou písní je Can’t get me down, která se objevila ve filmu Pravá blondýnka (2001). Ve 25. dílu 6. řady NCIS Aliah – Cesta zazněla píseň Fear, kterou napsala spolu s Tomem Polcem pod názvem Stop making friends a která se roku 2009 objevila na albu NCIS: The official TV soundtrack. Objevila se také ve videoklipu The Unnamed Feeling z alba St. Anger metalové skupiny Metallica. Založila vlastní nahrávací studio GO Records. V září 2005 se spolu se štábem Entertainment tonight podívala do kanceláří skutečné NCIS. Pro tiskovou agenturu Associated press řekla, že v mládí chtěla pracovat se zvířaty, být v rockenrollové skupině nebo být agentkou FBI. Podporuje mnoho charitativních organizací.

(převzato z IMDB.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Brian Dietzen

Brian Dietzen se narodil 14. 11. 1977 v Coloradu. Již v osmi letech hrál zlého elfa ve školním vánočním představení. Během studia na Střední škole Niwot, zaměřenou na historii, literaturu a dramatiku, hrál hlavní role v několika klasikách. Poté pokračoval ve studiu herectví na University of Colorado at Boulder, kde získal titul BFA (bakalář umění). Roku 2004 se oženil s Kelly Scoby, se kterou má syna a dceru. Žije v Los Angeles.

Během studia na VŠ se jeho dobrým kamarádem a mentorem stal Sean Kelley, se kterým získal hlavní role ve hrách Všichni moji synovéEquusČekání na Godota, které byly oceňované kritikou. Objevil se také v dalších hrách – Death and the maidenAntigonaAbingdon square. Dva roky byl také členem The Colorado Shakespeare festival, kde hrál v dramatech Jindřich IV.Jindřich V.Julius Caesar. Po studiu dal na doporučení dobré kamarádky a agentky Patty Kingsbakerové a přestěhoval se do Los Angeles.

V roce 2002 byl obsazen do hlavní role bubeníka v kapele v krátce trvajícím seriálu My guide to becoming a rock star. Natáčení probíhalo ve Vancouveru. Po návratu do Los Angeles si spolu se Stevem Rudnickem zahrál ve hře pro dva muže The oldest man in the showbusiness, která byla kritikou velmi dobře přijata. Roku 2003 se krátce přesunul do Miami, kde si zahrál ve filmu Láska mezi superstar, který propadl. Poté v Los Angeles s přáteli Kevinem RankinemJillem Farleym založil  komediální skupinu The Norm, se kterou živě vystupují a mají také internetový seriál Coaching life. Během krátké přestávky ve vystupování získal roku 2004 roli pomocníka patologa Duckyho (David McCallumJimmyho Palmera v seriálu NCIS. V roce 2012 krátce před začátkem 10. řady se stal hlavní postavou. Zahrál si také v seriálu Bostonská střední (2000). Jeho zatím posledním filmem je Není kam se schovat (2009).

Brian je talentovaným zpěvákem a tanečníkem. Je pravidelným dobrovolníkem v dětské nemocnici v Los Angeles. Roku 2012 si po boku svých kolegů z NCIS Michaela Weatherlyho a Seana Murraye zahrál v krátkém pořadu NCIS: Special agent DiNozzo visits Dr. Phil, který napsal Michael.

(převzato z IMDB.com, Ncisfanwiki.com, Tvguide.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Rocky Carroll

Rocky Carroll (vl. jm. Roscoe Fulton Carroll) se narodil v Cincinnati v Ohiu 8. 7. 1963 (přesně o pět let později se narodil Michael Weatherly, jeho kolega z NCIS). Hrál již v 6-ti letech poté, co ho učitel navrhl na roli třídního šaška. V 18-ti letech dokončil School for creative and performing arts v Cincinnati (studovala s ním Sarah Jessica Parker). Pak se začal zajímat o herectví, proto pokračoval ve studiu na soukromé univerzitě Webster v St. Louis, kde navštěvoval The conservatory of theatre arts a získal bakaláře umění. V roce 1996 se oženil s Gabrielle Bullockovou, se kterou má dceru Elissu.

Po studiích se přestěhoval do New Yorku, kde vystupoval v hrách Williama Shakespeara. Poprvé se objevil v roce 1989 ve filmu Narozen 4. července. Následovaly seriály Právo a pořádek (1990) a Roc (1991) a filmy Předehra k polibku a Vraždy na pobřeží (oba 1992). Od roku 1996 do roku 2000 hrál Dr. Keitha Wilkese v seriálu Nemocnice Chicago Hope (1994), kde s ním hráli jeho pozdější kolegové z NCIS Mark Harmon a Lauren Holly. Objevil se také v seriálech Pohotovost a Gargoyles (oba rovněž 1994). Dále si zahrál ve filmech Krvavý příliv (1995), Velký švindl (1996), Five desperate hours (1997) nebo Nebezpečná síť (1999) a v seriálech Předčasné vydání, Každý den v akci (oba 1996), Rodinné právo, Západní křídlo (oba 1999) nebo American dreams (2002). Roku 2008 poprvé ztvárnil postavu Leona VanceNCIS (2003), nejprve jako zástupce ředitelky Jenny Shepardové (Lauren Holly), po její smrti na konci 5. řady byl povýšen na ředitele a stal se tak hlavní postavou. V roce 2009 se objevil v NCIS: Los Angeles, spin-off seriálu, který navazuje na 6. řadu NCIS; pomáhal budovat divizní kancelář.

V roce 1990 na Broadway byl nominován na cenu Tony v kategorii Nejlepší herec ve hře Augusta Wilsona The piano lesson. Za své výkony v Nemocnici Chicago Hope byl v letech 1996 a 1997 nominován na cenu Screen actors guild v kategorii Outstanding performance by an ensemble in a drama series a na cenu Image v roce 1998 v kategorii  Outstanding support actor in a drama series, o rok později v kategorii Outstanding lead actor in a drama series.

Ve svém volnu provozuje turistiku a hraje na trubku.

(převzato z Tvguide.comIMDB.com, Ncisfanwiki.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Lauren Holly

Lauren Holly (vl. jm. Lauren Michael Holly) se narodila 28. 10. 1963 v Bristolu v Pensylvánii. Vyrůstala ve městě Geneva ve státu New York. Její matka Michael Ann je historičkou umění a ředitelkou Výzkumného a akademického programu na The Sterling and Francine Clark Art Institute, otec Grant je scénárista a profesor literatury na Hobart and William Smith colleges. Má mladšího bratra Nicka; její druhý bratr Alexander Innes zemřel v roce 1992 při požáru ve věku 14-ti let.

Strávila čas cestováním po Evropě a rok žila v Londýně. Zde studovala jazyky a flétnu na London academy of music and dramatic art, když jí bylo 12. V roce 1981 maturovala na Střední škole Geneva, kde byla v týmu roztleskávaček. Poté pokračovala na soukromé Sarah Lawrence college ve státě New York, kde roku 1985 získala bakalářský diplom z anglické literatury. Jejím prvním manželem byl v letech 1991 až 1993 herec Danny Quinn. V letech 1996 a 1997 byla vdaná za komediálního herce Jimma Carreyho. Od roku 2001 je jejím manželem Francis Greco. Mají tři adoptované syny – Alexandera Josepha (pojmenovaný po zesnulém bratrovi), George a Henryho, kterým Lauren říká „tři králové“. Roku 2008 získala kanadské občanství. Žije převážně v Torontu.

Začínala jako modelka a hrála v televizních reklamách. V roce 1985 se objevila ve filmech Sedm minut v nebi a Love lines on. V letech 1986 až 1989 účinkovala v soap opeře All my children (1970). V roce 1991 si zahrála v seriálu The Antagonists. V letech 1992 až 1996 ztvárnila zástupkyni šerifa Maxine Stewartovou v seriálu Picket fences. V roce 1993 si zahrála manželku Bruce Leeho Lindu v životopisném filmu Dračí život Bruce Lee. O rok později odmítla roli ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv. S Carreym si však ve stejném roce zahrála Mary Swansonovou v bláznivé komediální road movie Blbý a blbější. V roce 1996 se objevila ve filmech Nádherný holky a Periskop nahoru a dolů; o rok později ve filmech Od ucha k uchu a Turbulence. V letech 1999 a 2000 hrála Dr. Jeremy Hanlonovou v seriálu Nemocnice Chicago Hope, kde ji po boku stáli její pozdější kolegové z NCIS Mark Harmon a Rocky Carroll. V roce 2000 se objevila ve filmu Po čem ženy toužíMelem Gibsonem a Helen Huntovou. O rok později nadabovala Chihirovu matku v animovaném filmu Spirited away; dále si zahrála ve filmu Destiny a v seriálu Ženy klanu Kennedyů. Dále hrála ve filmech Skryté hlasy (2002), Zločinecká mysl, V rukách nepřítele (oba 2004) nebo Generace X (2005). V letech 2005 až 2008 hrála ředitelku Jenny Shepardovou v úspěšném seriálu NCIS (2003). Na konci 5. řady její postava zemřela, ale v roce 2012 se stejně jako ostatní herci, jejichž postavy byly také zabity (např. Sasha Alexander, Rudolf Martin, Muse Watson) objevila ve 14. dílu 9. řady Život před očima. Z novějších počinů se objevila v seriálech Chuck a přátelé (2010) a Motive (2013 až dosud) a ve filmech Příliš pozdě na loučení (2009), Paní Zázračná na Manhattanu, Final storm (oba 2010) nebo Abducted (2012). V roce 2014 si zahraje ve válečném dramatu Field of lost shoes a v romantické komedii Town that came a-courtin‘.

Za roli v seriálu Picket fences byla v letech 1993 a 1995 nominována na Viewers for quality television award for best supporting actress in a quality drama series a roku 1994 nominaci proměnila; v letech 1995 a 1996 byla nominována na Screen actors guild award for outstanding performance by an ensemble in a drama series. V roce 2001 byla za roli Ethel Kennedyové v seriálu Ženy klanu Kennedyů nominována na Satellite award for best supporting actress – series, miniseries or television film.

V roce 2000 se objevila ve videoklipu Goodbye Earl americké country skupiny Dixie Chicks. V květnu 2007 ji časopis People zařadil mezi 100 nejkrásnějších lidí světa.

(převzato z  IMDB.comTvguide.com, Ncisfanwiki.com, Osobnosti.cz, a z ČSFD.cz)

Nahoru

Sasha Alexander

Sasha Alexander (vl jm. Suzana Drobnjakovicová) se narodila v Los Angeles (největší město Kalifornie a po New Yorku 2. největší USA) 17. 5. 1973. Je srbského původu, její otec je Ital a Sasha mluví velmi dobře italsky i srbsky. Sasha je její přezdívka z dětství a Alexander je jméno jejího bratra.

V dětství chtěla být krasobruslařkou, ale kvůli zranění kolene se snu musela vzdát. Vystudovala Univerzitu jižní Kalifornie filmu a televize (USC School of cinematic arts) – obor režie.

Kromě  NCIS (2003), kde měla roli Kate Toddové, hrála v seriálech Nemocnice Presidio (2002) nebo ve Wasteland (1999). Od roku 2010 hraje patoložku Mauru Islesovou v seriálu Rizzoli & Isles. Objevila se také ve filmech Až tak moc tě nežere (2009), Yes man (2008), Mission: Impossible III (2006) nebo Twin falls Idaho (1999).

(převzato z Osobnosti.czIMDB.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Joe Spano

Joe Spano (vl. jm. Joseph Peter Spano) se narodil v San Franciscu ve státu Kalifornie 7. 7. 1946. Studoval Střední školu Bishopa Rioardana a poté získal titul na Kalifornské univerzitě v Berkeley, která je nejstarší z deseti kampusů Kalifornské univerzity (založena 1868). V roce 1980 se oženil s terapeutkou Joan Zerrienovou. Adoptovali dvě dcery – Liana Clare Xiaohe Zerrienová Spano a Meili Qing Zerrienová Spano.

Jeho záměr věnovat se lékařství jako jeho otec byl rozptýlen s rostoucím zájmem o herectví. Když byl v San Franciscu, pracoval s improvizační skupinou The wing. Během studií v roce 1967 debutoval jako Paris ve hře Romeo a Julie. O rok později pomohl založit Berkeley repertory theatre a objevil se v jedné z prvních produkcí Woyzek. Se společností zůstal 10 let a zahrál si v mnoha hrách včetně HamletaKočky na rozpálené plechové střeše. V 70. letech se rozhodl jít do Hollywoodu a přes hostování v televizi v rolích chuligánů a dalších nejrůznějších městských výtržníků se dostal do filmů Americké graffiti (1973) a Násilník (1976). V malém losangeleském divadle si také zahrál upíra v kultovním muzikálu Dracula: Muzikálová noční můra.

Jeho nejznámější rolí je detektiv ze seriálu Poldové z Hill street (1981), za kterou byl nominován na TV cenu Emmy. V roce 1992 si zahrál Waltera na Brodwayi v obnovené hře Arthura Millera Cena. Objevil se po boku Toma Hankse ve filmu Apollo 13 (1995) a o rok později si zahrál s Richardem GeremEdwardem Nortonem ve filmu Prvotní strach. Od roku 2003 se v NCIS vrací jako agent FBI Tobias C. Fornell. Jeho role jsou často zaměňovány s australským hercem Josephem Spano, se kterým není příbuzný.

Objevil se například ve filmech Bratrstvo spravedlivých (1986), Horečka (1991), Krevní pouto: Smrt v rodině (1993), Manželství s nepřítelem (1998), z novějších v Hollywoodland (2006), Okamžik zlomu (2007). Jeho zatím poslední role byla ve filmu Duel Frost/Nixon (2008). Zahrál si také v seriálech Policie New York (1993), Murder one Amazing Grace (oba 1995), Mercy point (1998) nebo Agentura bez rizika (2005).

(převzato z Imdb.comTv.com a z ČSFD.cz)

Nahoru

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..