Zabíjí CBS NCIS: LA?

ncisla100thPřed dvěma lety byla sledovanost NCIS: LA často vyšší než sledovanost NCIS, ale poslední rok se sledovanost propadá čím dál tím víc a víc dolů. A asi máme stejnou otázku… Co se děje a dočkáme se vůbec další řady?

NCIS: LA vznikla v roce 2009 jako spin-off seriálu NCIS. Děj se odehrává v Los Angeles, kde sídlí tajná divize NCIS, která má na starosti národní bezpečnost.

Seriál byl již od začátku hodně odlišný od NCIS. Víc se střílí, bojuje, tvrději se vyslýchá a někdy vidíme docela slušnou honičku v autech. To vše ukazuje na to, jak moc je seriál akční, a že se nejedná o normální kriminálku.
První řada byla taková suchá, jakoby by tvůrci přesně nevěděli kudy chtějí jít, a proto jsem tenkrát seriál zamítl a dál se o něj nezajímal. Vše se změnilo druhou řadou, kdy do týmu na trvalo přišel detektiv Deeks. Musím říct, že to seriálu dodalo to, co potřeboval, a vše si tak nějak sedlo. Najednou jsem se na NCIS: LA těšil mnohdy víc než na NCIS, a když z NCIS odešla Cote de Pablo (Ziva), tak u mě začala NCIS: LA vyhrávat. Bylo to i tím, že jsem se u NCIS: LA začal i víc smát. S tímto názorem jsem se začal setkávat čím dál tím víc, a bylo to vidět i na sledovanosti 4. a 5. řady seriálu.
Ale pak přišla změna! CBS připravilo nový spin-off NCIS, kterým je nám všem známá NCIS: New Orleans. CBS začala propagovat nový seriál tolik, že přesunula vysílací dobu NCIS: LA na pondělí až na 22. hodinu. (NCIS se vysílá ve 20:00 a NCIS: LA běžela hned za ní ve 21:00, kde je teď NCIS: NO).

Od té doby sledovanost NCIS: LA klesá a výrazně se to podepsalo na 6. řadě, kde tvůrci přidali to co fanoušci dlouho chtěli. Ano, je to Densi! (vztah Deekse a Kensi). Mě to vůbec nevadí, naopak je to někdy docela sranda :D. Bohužel sledovanosti to moc nepřidalo, a tak jsem se bál, že nebude NCIS: LA obnovena…

CBS nakonec NCIS: LA obnovila pro sedmou řadu, ale sledovanost je ještě menší. Průměrná sledovanost prvních čtyřech epizod je kolem 7,7 milionu. Což je propad o víc jak 5 milionů! Přitom mám pocit, že seriál svoji kvalitu neztratil, ale už jsem se na amerických webech setkal s opačným názorem. Někdo tvrdí, že seriál je pořád jen o Callenovi a Samovi, ale to není vždy úplně pravda. K tomu se přidává to, že hodně lidí nemá čas sledovat NCIS: LA v pondělí v deset hodin večer, protože jsou unavení a nebo koukají na fotbal (v tento čas se vysílá hlavní fotbalová sezóna). Hodně seriálů končí tím, že televize zvolila špatnou vysílací dobu a pokud chtějí seriál zachovat, tak s tím většinou něco udělají, ale CBS nedělá nic.

Ovšem musíme podotknou i to, že obyvatelé Ameriky mají zdarma přístupný online archiv CBS, kde se můžou podívat na epizodu, kterou nestihli, a tito diváci nejsou započítáni do sledovanosti. Informace o tom, kolik lidí si pustí NCIS: LA na internetu má jenom CBS, a je to asi jediný záchranný člun seriálu.

A co si myslíte vy? Došlo ke zhoršení seriálu nebo za to může špatná vysílací doba?
NCIS: LOS ANGELES

 

2 odpovědí

  1. LadyAryia 22.10.2015 / 5:54

    Taky bych řekla, že kvalita seriálu nešla dolů a Densi jsem přivítala a podle mě to dalo seriálu zase nový náboj, oproti NCIS, kde se diváci vztahu Tonyho a Zivi nedočkali. Pevně doufám, že seriál ještě neskončí, je to jeden z mála spin-off seriálu, který je lepší než ten původní (a to jsem obrovský fanda NCIS). Jen můžeme doufat, že seriál po téhle sezóně obnoví.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..